Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Viděli jsme: KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ, Divadlo Rokoko

23. 04. 2014


KRUTÉ MANŽELSKÉ HRY V ROKOKU ASPIRUJÍ NA UDÁLOST DIVADELNÍ SEZÓNY

Kdo se bojí Virginie Woolfové, Divadlo Rokoko, 17.3. 2014 premiéra

 

Hráli Veronika Jeníková, Aleš Procházka, Veronika Kubařová, Viktor Dvořák

 

Na univerzitním mejdanu v provinčním americkém městě se poznají dva manželské páry. Starší pár pozve mladší pár na posledních pár skleniček k sobě domů. 

 

Starší pár, George a Martha, je léty manželství už obroušený a unavený. Mladší pár, Nick a Honey, téměř ještě na líbánkách, je plný nadšení a ideálů (hlavně ona), on už trochu ví, jak to v životě chodí.

 

Důležitou roli v příběhu hraje alkohol. S jeho vypitým množstvím intenzita slovních útoků stoupá a letití kostlivci ve skříních vyplouvají na povrch.

 

Starší manželé si vzájemně cíleně ubližují a před hosty na sebe vytahují nejskrytější tajemství svých životů. Za více než dvacet let manželství si také mají co vracet.  

 

Zpočátku manželské hádky srší ostrovtipem a dialogy jsou zábavné. Hlediště několikrát až zaburácelo smíchem. Posléze diváci ani nedutají a v hledišti by bylo slyšet spadnout špendlík. Ve scéně oznámení autonehody syna jsem téměř nedýchala!  

 

Herecké výkony všech čtyř protagonistů jsou obdivuhodné! S radostí jsme po všech těch prvoplánových komediích a muzikákech shlédli zase jednou pořádně trpké a syrové drama. Že by do Městských divadel pražských jednou zamířily i jiné Thálie než jen ty za celoživotní dílo?

 

A kdo je nakonec ten, co se bojí Virginie Woolfové? Uvidíte v Rokoku. Nenechte si tuto událost divadelní sezóny 2013/2014 ujít!

 

J.J.

 

 

 

 

Divadla a hry