Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Viděli jsme: MAUGLÍ, Divadlo Kalich

23. 06. 2014

DŽUNGLE V KALICHU

Divadlo Kalich, MAUGLÍ...jsme jedné krve, 10.1. 2014

 

Hráli: Roman Tomeš (Mauglí), Jan Sklenář (Panter Baghíra), Michaela Doubravová (Rašmí), Vendula Příhodová (Rákšasí - matka vlčice), Jan Kříž (Tygr Šer Chán), Michal Pleskot (medvěd Balú), dále Peter Strenáčik, Ondřej Nosálek, Zbyněk Fric, Vladimír Marek, Petr Opava a další 

 

Jeviště se doslova hemží zvířátky všech možných živočišných druhů: vidíme vlčí smečku, hada, tygra, pantera, medvídka, surikaty, slona, opice, šakaly, supy a dojde i na dikobraze, kterého ovšem nikdy nevidíme, protože je "zase pod obraz".

 

Had Ká má v textu jen slova začínající na S (palec nahoru pro Gabrielu Osvaldovou).

 

Surikata je bezchybnou surikatou se vším všudy - pohyby, kostým, zvuky, postoj, všechno!

 

Postava slona je jasná satira na jistého českého politika - nic si nepamatuje a přesto je nejchytřejší, mluví hlubokým sonorním hlasem s hlavou nakloněnou na stranu a nepřítomným pohledem, všichni ho musí povinně oslovovat "extra slone".

 

Supí vokální kapela opravdu málokomu nepřipomene 4TET. Tři supi si na jeviště přinesou stojánky na noty z páteřních kostí, postaví je a rozhlíží se: "Kde je zas ten plešoun?" Jasná narážka na Jiřího Korna :-)

 

Šakal je šakal - zrádce, slaboch, taková zvířecí hyena. I on se účastní soutěže Džungle má talent: "Dal jsem mu pravej hák, dal jsem mu levej hák, von se mi vyhnul a šlo mi o kejhák." 

 

Hlavní hvězdou muzikálu je pro mě ovšem Panter Baghíra - hrdelní mluva, šelmovská chůze, líčení, kostým. Dokonalé! Velká pochvala pro Jana Kříže.

 

Texty jsou neuvěřitelně vtipné, hudba líbivá, taneční čísla jsou až na hranici cirkusových akrobatických výkonů - trojitý přemet vzad je běžnou součástí pomalu každého čísla.

 

Závěrem: Mauglí - jednička mezi současnými muzikály v Praze. Nenechte si jej ujít.

 

J.J.

 

A ještě něco jsme si z Mauglího odnesli: hlášku, která u nás již zdomácněla. "Balú, zdálo se mi to nebo jsi opravdu běžel?!"

 

Divadla a hry