Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo Hybernia

HANA KŘÍŽKOVÁ

Cena:
290.00 - 390.00 Kč

Hana Křížková se narodila 15. srpna 1957 v jihočeském městě Strakonice. Během základní školy a gymnázia se účastní různých pěveckých a recitačních soutěží. Těsně před maturitou začíná zpívat ve své první kapele, jazzrockové skupině Rotor v rodných Strakonicích (1976-81). V roce 1982 nastupuje profesionální dráhu. Na profesionální hudební scéně se poprvé objevila v roce 1982, kdy hostovala v karlovarské skupině Metronom. První vavříny získala na jazzových festivalech, ale i na koncertech populární hudby jako host předních českých interpretů. V letech 1984-85 spolupracovala s příbramským Big Bandem a v roce 1986-87 vystupovala jako host v programu Petra Kotvalda. Od roku 1988-93 spolupracovala s Karlem Černochem. V roce 1988 získala stříbrnou Bratislavskou lyru, Cenu diváků a Cenu novinářů. S komponovaným pořadem vystupovala nejen doma, ale v zahraničí (Rakousko, Švýcarsko, Polsko, Ukrajina, Holandsko a Německo). V letech 1991-95 zpívala zejména v předních pražských jazzových klubech a v tomto období vznikla i spolupráce s Big-bandem Milana Svobody.


V roce 2002 debutovala ve filmu Andělská tvář. V roce 1995 nastal zlom v její kariéře, byla obsazena do úspěšného muzikálu DRACULA, kde hrála ohnivou nymfu. A pak už přicházely další muzikálové nabídky. Landův KRYSAŘ - svérázná a přímá rybářka Štěpánovka, americký crazy muzikál JEPTIŠKY - zde ztvárnila dobrosrdečnou i když trochu bláznivou černošku sestru Mary Huberta, muzikál na ledě MRAZÍK - Marfuša, POMÁDA - na Slovensku, MONTE CHRISTO - paní hospodská Danglarsová, další muzikál na ledě ROMEO A JULIE - milá ale ztřeštěná chůva, klasika mezi muzikály BÍDNÍCI - škodolibá paní hospodská Thenardierová, GOLEM - hospodská Rozina, CARMEN, ŠVEJK a obnovený DRACULA - ohnivá nymfa.

Ovšem její srdeční záležitostí je stále swing, šanson a blues. Má pravidelné recitály a se svým pořadem účinkuje po celé republice. S devítičlennou kapelou, složenou ze špičkových muzikantů pod vedením Martina Kumžáka představuje svůj repertoár a to trochu nevšedním způsobem. Chce se s diváky podělit nejen o své písně, ale i o pohled na svět, na život, na muziku, na své kolegy a neváhá na sebe prozradit své životní a profesní trapasy. Snaží se, aby její recitály byly příjemnými večery, které diváky potěší nejen muzikantsky, ale i lidsky a přinesou jim dobrou náladu a pohodu.

 

Agentura Musical Production zve všechny příznivce Hany Křížkové na její jubilejní narozeninový koncert, těšíme se, že spolu s námi její narozeniny oslavíte.

 

Kompletní program Divadla Hybernia naleznete zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení