Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo Kalich

Nahniličko

Jan Kraus

Režie:
Jiří Ornest
Hudba:
Michal Pavlíček
Cena:
199.00 - 649.00 Kč

Kultovní Nahniličko se vrací!

Pořádně nabroušená komedie Jana Krause Nahniličko je kritikou řazena na špici současných českých původních her. V Praze se hraje už osm let, ale ani tak dlouhá doba nestačila ukojit velký divácký hlad po ní.

Rej bizardních situací se v této komedii roztočí ve chvíli, kdy se svérázná česká rodina stane svědkem a posléze i účastníkem velkého byznysu s poněkud nebezpečným artiklem.

Jan Kraus nám nabízí velmi neotřelý a nesmlouvavý pohled na naši porevoluční realitu. Provokuje, výstižně pojmenovává a zejména královsky baví, jak je ostatně jeho dobrým zvykem.

 

Po rok a půl dlouhé pauze, kterou si vyžádala mateřská dovolená Marthy Issové, se vrací na repertoár divadla Kalich kultovní komedie Jana Krause Nahniličko!

 

"V dlouhé historii téhle inscenace se zhruba jednou za patnáct let stane, že jedna z jejích hereček otěhotní. Uvádění Nahnilička bylo přerušeno i v době, kdy jsme s Ivanou čekali našeho syna Jáchyma, proto je teď férové počkat, až se bude moci vrátit na jeviště Martha,"  vysvětlil v prosinci 2011 autor Jan Kraus.

 

Komedie, oceněná Nadací Alfréda Radoka, je řazena na špici současných českých původních her. Premiéru měla v roce 1995 v Divadle Na zábradlí, Divadlo Kalich ji uvádí od roku 2003. Každá její repríza je beznadějně vyprodaná, proto neváhejte se včasnou rezervací vstupenek.

 

Hrají Jan Kraus, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Martha Issová, Bohumil Klepla a Ladislav Synek. Režisérem inscenace je Jiří Ornest, hudbu k ní složil Michal Pavlíček.

 

Kompletní program Divadla Kalich naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení