Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Novoměstská radnice

ANDREA MOTIS QUINTET

Cena:
390.00 Kč

Andrea Motis - zpěv, trubka / Joan Chamorra - kontrabas / Ignasi Terraza - klavír / Josep Traver - kytara / Estev Pi – bicíPůvabná trumpetistka, zpěvačka a skladatelka Andrea Motis po nahrání šesti alb, která byla kritikou přijata s uznáním, vytvořila sólový debut Emotional Dance. Toto poslední album, podobně jako ta předchozí, nahrála s kvintetem, jehož členy jsou kotrabasista Joan Chamorra, klavírista Ignasi Terraza, hráč na bicí Estev Pi a kytarista Josep Traver.
Přestože je Motis jen necelých 24 let, vyzařuje z ní zřetelná muzikálnost. To proto, že začala hrát na trubku již v sedmi letech; O tři roky později začala studovat jazz na Městské hudební škole v Sant Andreu pod vedením J. Chamorra, který ji záhy přetáhl do své kapely. Během studií byla také členkou jazzové kapely Sant Andrea. S ní také nahrála osm CD a hrála po boku uznávaných hudebníků jako např. trombonista Wycliffe Gordon, saxofonista Jesse Davis, klarinetista Bobby Gordon, a saxofonista Dick Oatts. Kromě trubky hraje Motis také na altsaxofon. S kapelou Chamorro však začala i zpívat. „Trubka bude vždy můj první nástroj,“ říká Motis, na otázku, zda je raději zpěvačkou nebo instrumentalistkou. „Hraní na trubku je jako vyjadřovací prostředek; je to taková část mého života. Ale nikdy si nechci vybírat jen jednu ze svých uměleckých stránek, protože je obě miluji."
Andrea má svůdný, pružný alt. Její subtilní vibrato a její stručné frázování snese srovnání s takovými zpěvačkami jako je Billie Holidayová a Norah Jonesová.
Motis se také poprvé představila jako skladatelka. Napsala tři z 13 písní na CD Emotional Dance.

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení