Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo Na Jezerce

Charleyova teta

J.B. Thomas

Překlad:
Zdeněk Vančura
Režie:
Jan Hrušínský
Scéna:
Lucie Loosová
Kostýmy:
Lucie Loosová
Texty písní:
Daniel Čámský a Karel Březina
Choreografie:
Jana Hanušová
Hudební nastudování:
prof. Libuše Voběrková
Cena:
540.00 Kč

Tři Charleyovy tety v Divadle Na Jezerce.

Receptem na dobrou náladu je komedie Jevana-Brandona Thomase Charleyova teta, kterou uvádíme s Radkem Holubem v titulní roli. Sluhu Brasseta hrají někdejší představitelé tety, Lubomír Lipský a Jan Hrušínský. Lipský exceloval v této hře již v roce 1964, když ztělesnil postavu studenta Babse převlečeného za tetu a Jan Hrušínský si tetu vychutnal o třicet let později 370 krát. Režie se poprvé ve své divadelní kariéře ujal právě Jan Hrušínský.

„Honza má v tomto ohledu hodně společného se svým otcem Rudolfem Hrušínským, který byl i znamenitým divadelním režisérem. A stejně jako on má při zkouškách hodně dobrých nápadů,“ říká Lubomír Lipský. „Je to skvěle napsaná hra, která dokáže vyvolat salvy smíchu v hledišti a někdy i na jevišti,“ říká Jan Hrušínský. „Charleyova teta je role, která se neodmítá. Zvláště, když mi v tomhle představení kryjí záda dvě tety předchozí,“ říká Radek Holub.

Hru napsal Jevan – Brandon Thomas na objednávku pro svého přítele, herce Penleyho. Když se ten poprvé objevil na jevišti v převleku v ženských šatech, zprvu šokovaní diváci reagovali salvami smíchu. Studenti Charley a Jack chtějí požádat své vyvolené o ruku. Shodou okolností má Charleyho navštívit bohatá tetička z Brazílie. Její příjezd se ale nečekaně opozdí, a tak studenti vezmou vše do svých rukou. Charleyovu tetu nouzově představuje v přestrojení jejich spolužák Babs. Situaci ovšem zkomplikuje příjezd skutečné tety a Babsovy milované dívky Elly.

 

Hrají Petr Vacek, Václav Jílek, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Tereza Němcová, Zdeněk Maryška a další.

 

Kompletní program Divadla Na Jezerce naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení