Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Stavovské divadlo

Cherry Man

Ivan Vyrypajev

Překlad:
Tereza Krčálová
Dramaturgie:
Nina Jacques, Ilona Smejkalová
Režie:
Kasha Jandáčkoví
Scéna:
JánTereba
Kostýmy:
Marek Cpin
Hudba:
Jakub Kudláč
Choreografie:
Jaro Viňarský
Světelný design:
Tomáš Moravec
Cena:
190.00 - 490.00 Kč

"V dávných dobách se věřilo, že mast z višňových pecek, pokud se pořádně vetře do kůže, pronikne tak hluboko, že zaplní všechna prázdná místa a v těle už zůstane navždy. Proto si říkám – Višňový člověk."

 

Černá absurdní komedie, u které nebudete vědět, jestli se smát, nebo brečet. Provokativní humor, který se nezastaví před ničím. Komedie o konci višňové epochy, příběh o konci civilizace.
 
Děj hry se odehrává v USA, v bývalém domě manželského páru Toma a Jerry, kteří se po několika letech nepřítomnosti vrací do své luxusní vily, kterou přenechali svým černošským sluhům Suzanne a Danielovi a také strýci Bernardovi. Ten ovšem není úplně při smyslech, začal o sobě tvrdit, že je Rus a cítí se zodpovědný za vše, co se aktuálně ve světě i v Americe děje. Akutní léčbu ovšem zřejmě nepotřebuje jen on…
 
Ivan Vyrypajev je jeden z nejznámějších a nejoceňovanějších ruských autorů současnosti. Na protest proti aktuální politice Kremlu se vzdal ruského občanství a přijal občanství polské. Ve své nejnovější hře, kterou napsal přímo pro Národní divadlo, se se svým typickým ostrým humorem i poetičností vyrovnává s osobními pocity viny, které jako Rus pociťuje po ruském vpádu na Ukrajinu. 
 
 
UPOZORNĚNÍ: V představení se používá stroboskop, vulgární jazyk, tabákové výrobky a kadidlo.
Vhodné pro diváky od 16 let.
 
 
Hrají Radúz Mácha, Pavlína Štorková, Šimon Krupa, Jindřiška Dudziaková, Vladimír Javorský, Robert Mikluš, Martina Preissová, Simona Lewandovská 

 

 

Kompletní program Národního divadla naleznete  zde

Kompletní program Stavovského divadla naleznete  zde

Kompletní program Nové scény naleznete  zde

Kompletní program Státní opery naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení