Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Studio DVA divadlo

Děvčátko – Vánoční příběh

Šimon Caban

Režie:
Šimon Caban
Scéna:
Šimon Caban
Kostýmy:
Simona Rybáková
Hudba:
Kryštof Marek
Texty písní:
Kryštof Marek
Cena:
399.00 - 1500.00 Kč

Jeden z nejpopulárnějších klasických vánočních příběhů o chudém děvčátku prodávajícím sirky se dočkal nového zpracování. Magický příběh na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena o děvčátku Lucii, které se na Štědrý den touží dostat za štěstím na druhý břeh zamrzající Temže, připravili pro divadlo Studio DVA režisér, autor scénáře a scénograf Šimon Caban ve spolupráci se skladatelem a textařem Kryštofem Markem. Vánoční muzikál s živým orchestrem, na motivy jedné ze šesti nejkrásnějších pohádek dánského spisovatele, vás přenese škrtnutím zápalky do kouzelného světa přání.

Ve výjimečném muzikálovém projektu se potkávají vynikající herci, např. Marta Vančurová, Ivana Chýlková, Kryštof Hádek nebo Jana Stryková se zpěvačkou Monikou Absolonovou či slovenskou zpěvačkou a herečkou Zuzanou Mauréry.

Příběh samotný podporuje výpravná scénografie Šimona Cabana, kostýmy Simony Rybákové a světelný design Pavla Dautovského. Na jevišti nechybí ani živý orchestr. Původní hudbu a slova k písním napsal skladatel a dirigent Kryštof Marek, který s divadlem Studio DVA spolupracoval autorsky již na úspěšném projektu Vánoční koleda.

Autor předlohy Hans Christian Andersen proslul především jako jeden z největších světových pohádkářů. Den jeho narození se i proto slaví jako Světový den dětské literatury. Mnohé z jeho 156 pohádek se staly klasikou. Příběh o dětských snech a nadějích Děvčátko se sirkami byl poprvé publikován v roce 1845. Od té doby vyšla pohádka knižně ještě mnohokrát a byla předlohou pro filmové, televizní, hudební, baletní, ale i animované zpracování.

Inspirujícím zdrojem byla pro Andersena jednak ilustrace Johana Thomase Lundbye vytištěná v kalendáři v roce 1843, ale i pohádka „Star Money“, kterou již dříve zaznamenali bratří Grimmové. Děvčátko se sirkami si roku 1974 zahrála ve speciálním vánočním díle seriálu televize WLWT dokonce i tehdy devítiletá Sarah Jessica Parker, později známá jako Carrie ze seriálu Sex ve městě.

Nejnovější zpracování divadla Studio DVA svojí poetikou navazuje na úspěšnou Vánoční koledu uvedenou v rámci projektu Vánoce DNES v roce 2011 V režii Šimona Cabana a za doprovodu originální hudby Kryštofa Marka dochází k propojení zpěváků a herců slibující nevšední muzikálový zážitek.

Délka představení 2 hod. vč. pauzy

 

Hrají: Jana Stryková, Marta Vančurová, Ivana Chýlková, Zuzana Mauréry, Kryštof Hádek, Monika Absolonová, Anna Šišková, Vladimír Javorský, Zuzana Stavná,  Petr Stach, Martin Davídek, Michal Slaný, Roman Štabrňák a další

 

VIP vstupenka za 1.500 Kč obsahuje:

  • sklenka sektu na uvítanou
  • program k představení
  • šatna na odložení (vyčleněno pouze pro VIP diváky)
  •  
  •  

Rozmístění míst v sále podle cenových kategorií:

699 Kč           6.-12. řada přízemí celá, 1. řada přízemí střed, 3.-5. řada přízemí kraj

599 Kč            13.-15. řada přízemí střed, 1.-7. řada přízemí úplný kraj

499 Kč           13.+14. řada přízemí úplný kraj, 16.-17. řada přízemí střed

399 Kč          15.-17. řada přízemí kraj,  lóže

1.500 Kč      VIP 3. řada přízemí sedadla 12-17

899 Kč         EXTRA 2. řada 5-19, 3. řada 5-11 a 18-20, 4. řada 5-21, 5. řada 5-22

 

Kompletní program Studio DVA divadla naleznete  zde

Další vánoční koncerty a akce naleznete zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení