Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Maiselova synagoga Praha

Fantazie pro housle a harfu

Cena:
253.00 Kč

Fantazie pro housle a harfu / Silvie Hessová & Kateřina Englichová

10. 10. 2019 od 19:00

Koncert v podání houslistky Silvie Hessové a harfistky Kateřiny Englichové. Na programu zazní skladby romantických skladatelů i kompozice židovských autorů 20. století.

Účinkující:
Silvie Hessová / housle
Kateřina Englichová / harfa

Program:
Camille Saint – Saëns (1835–1921)
Fantasie
Alphonse Hasselmans (1845–1912)
2 kusy pro sólovou harfu
Anton Rubinstein (1829–1894)
Romance
Jules Massenet (1842–1912)
Meditace z opery Thais
Henryk Wieniawski (1835–1880)
Scherzo – Tarantella

------------------------------------------------------Přestávka--------------------------------------------

Gideon Klein (1919–1945)
Ukolébavka
Ervín Schulhoff (1894–1942)
Sonáta pro sólové housle
Max Bruch (1838–1920)
Romance
John Williams (1932)
Schindlerův seznam (Schindler list)
Šumař na střeše (Fiddler on the roof)
Silvie Hessová
Silvie Hessová patří mezi vyhledávané české komorní hráčky i sólistky. Absolvovala Pražskou konzervatoř a komorní hudbu a již během studií byla primáriem Kvarteta Eberle, s kterým na mezinárodní soutěži smyčcových kvartet v Evianu v roce 1989 získala cenu Pařížského rozhlasu.
Vystoupila mimo jiné s Pražskou komorní filharmonií, Slovenskou filharmonií, Komorním orchestrem Žilina, Filharmonií Bari, Podkarpatskou filharmonií Rzeszów. V roce 2001–2003 byla primáriem Filharmonického kvarteta Praha, současně učila komorní hru na NYU v Praze. V roce 2007 se spolu s klavíristou D. Wiesnerem představila i publiku v New Yorku (Weill Recital Hall), Washinghtonu, Chicagu a na pozvání význačného česko-amerického skladatele K. Husy na Cornell University v Ithace. V současně době je primáriem Kvarteta Apollon a koncertním mistrem Prague Metropolitan Orchestra, se kterým vystupuje i jako sólistka. Natočila pro label Cube – Metier 2 CD Smetany, Dvořáka, Suka, Janáčka, a skladbami českých soudobých autorů Gemrota, Kubičky, Bodorové a Jandy. Klavírním partnerem jí byl Daniel Wiesner.

Kateřina Englichová
Kateřina Englichová vystudovala Konzervatoř v Praze a díky Fulbrightovu stipendiu studovala také na Curtisově Institutu ve Filadelfii, USA. V létě 2017 dokončila postgraduální studium na Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíně. Spolupracovala s významnými umělci a soubory, ať již u nás, tak v zahraničí. Jako sólistka spolupracovala s předními českými i zahraničními dirigenty. Několik let hrála s Filadelfským orchestrem a měla možnost pracovat s dirigenty jako jsou Simon Rattle, Claudio Abbado, Riccardo Muti, Seiji Ozawa ad.
Vystupuje po celé Evropě, Severní Americe, Japonsku, Hongkongu, Austrálii a Novém Zélandu. V roce 1998 debutovala v newyorské Weill Recital Hall v Carnegie Hall. Podílela se na více než 30 CD nahrávkách – např. pro firmy Supraphon, Harmonia Mundi, New World Record USA, Exton Japan aj. Je držitelkou prvních cen z mnoha mezinárodních soutěží – mimo jiné i Pro Musicis Int. Award v New Yorku. Kateřina Englichová obdržela také Cenu Komorního spolku při České filharmonii za přínos v komorní hudbě a cenu lucemburského hudebního časopisu Supersonic Pizzicato za nahrávku francouzské komorní hudby.

 

Kompletní program koncertů v Maiselově synagoze naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení