Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Museum Kampa Praha

FORMAN

Daniela Sodomová

Režie:
Adéla Laštovková Stodolová
Scéna:
David Janošek
Kostýmy:
David Janošek
Hudba:
Petr Zeman
Cena:
890.00 - 2990.00 Kč
Divadelní hra Forman je po Medě, Werichovi a Martě další z řady počinů autorského týmu tvořícího na Letní scéně Musea Kampa.
 
Miloš Forman žil před emigrací ve Všehrdově ulici, která sousedí s ostrovem Kampa, a tak se i tento věhlasný režisér stává osobností, která má k místu našeho divadla blízko. Zajímavostí je, že Kampa se stala zázemím také při natáčení Amadea, a tak se sem Forman vrátil i později.
 
Dramatický příběh jeho života není obecně znám. Máme už ve zvyku myslet si, že osudy osobností jako je Miloš Forman přece nemusíme představovat. Ale často zjistíme, že jsme toho až tolik nevěděli. Prostřednictvím naší divadelní hry, která nás provází životem a dílem legendárního českého režiséra, budeme společně sledovat složitou cestu za svobodou a sebevědomím člověka, který měl silnou vůli dotáhnout do konce svoje sny. Cesta je to dlouhá a malý Milošek na ni vyfasuje starý kufr, který si s sebou dospělý Miloš vezme až přes oceán. Hlavní motto je Formanovo přesvědčení: „Drž se toho snu”. Protože jestli tato cesta něčím je, tak tím klasickým, až Dickensovým, hollywoodským snem od temných počátku po oslnivé vrcholy Formanova života.
 
První polovina hry odhaluje dojemné dětství a náročné mládí Miloše Formana, které zasáhla tragédie formující jeho celý život. Už se nikdy nezbaví pocitu, že je outsider, který hledá své místo na světě. Vykořeněná charismatická osobnost hledající alespoň náznaky kořínků, které by někde mohl zapustit. Nepovede se mu to ani v jednom ze svých ranných manželství, ani v Praze, ani u českého filmu. Kde tedy je ten kus domova?
 
Zkouší své štětí v Americe a přes všechny peripetie přece jen nachází alespoň částečně kus země v dalekém Connecticutu, kde to tak trochu vypadá jako doma v Čechách. Ale nejsou Čechy už jen chimérou z dětství, která neexistuje? Je tam někde ten opravdový domov? To se snaží Forman objevit při svém návratu do rodné země s filmem Amadeus.
 
Možná že je domov nedosažitelné místo, ale svoboda? Ta se dá nalézt? Nalezne ji? A je vrcholem jeho života soška Oskara?
 
Divadelní hra „FORMAN“ není pouhým záznamem života režiséra, ale připomínka všem, že i přes nejtěžší zkoušky a temné okamžiky lze dosáhnout svého snu. Jeho příběh ukazuje, že svoboda a tvůrčí nezávislost jsou klíčovými hodnotami, za kterými stojí jít za každou cenu.

 

Pro umocnění zážitku z divadelního  máme připravené i VIP vstupenky (cenová kategorie 2990 Kč) s příjemným posezením u stolečku, občerstvením a sklenkou sektu.
 
 
Hrají Marek Adamczyk / Patrik Děrgel, Nathanael Ruml / Maxmilián Kocek, Kristýna Jedličková / Aneta Kalertová, Maxmilián Dolanský / Adam Kralovič, Kryštof Krhovják / Jan Vlas, Matouš Ruml / Aleš Petráš, Václav Vašák, Daniel Šváb / Petr Vršek, Přemysl Pálek / Roman Blumaier, Barbora Kubátová / Stanislava Jachnická, Adam Hruška a Jan Hruška 
 

Kompletní program Letní scény Musea Kampa naleznete zde

 

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení