Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo Broadway

HONZA VANČURA A PLAVCI + speciální hosté aneb Stále nás to baví

Cena:
299.00 - 699.00 Kč

Oblíbená česká skupina Plavci, věnující se stylu folk a country, oslavií 55 let své existence. První sestava se sešla v roce 1964 a tvořili ji Milan Dufek, Antonín Hájek, Mirek Řihošek, Jan Vančura a Jiří Veisser. O rok později pětice odehrála svůj první koncert, za pivo a párek. O další dva roky později se zúčastnili festivalu Porta a hned první vítězství. Svou první desku vydali v roce 1968 u firmy Panton a již v roce 1970 měli na svém kontě první prodaný milion desek v Československu.

Jako jedni z mála jezdili do zahraničí, a to do exotické Jižní Ameriky, na Kubu; v roce 1988 měli 14 koncertů v Sao Paulu. Na konci roku 1989 postihla kapelu osudová rána. Po těžké nemoci zemřel kapelník tehdy stále ještě „Plavců“ Antonín Hájek. V roce 1990 se skupina vrátila k původnímu názvu Rangers. V devadesátých letech koncertovali po USA, Kanadě a Austrálii a obdrželi ocenění za prodané desky. V roce 2005 tragicky zahynul druhý ze zakládajících členů Milan Dufek.

Zpěvák Honza Vančura pokračuje v koncertování s Plavci s tradičním repertoárem, na který jsou diváci této slavné skupiny zvyklí. V posledních letech spolupracuje Honza Vančura na koncertech s excelentními spoluhráči: jedním z nich je uznávaný harmonikář a zpěvák Mário Bihári, dalším kolegou je Jakub Racek, vítěz řady evropských kytarových soutěží. Mezi nejznámější písně patří: Zvedněte kotvy, 500 mil, Rákosí, Pole s bavlnou, Láska je věc kouzelná, Vysočina, Modrý měsíc, Král silnic a mnoho dalších.
 

Kompletní program Divadla Broadway naleznete zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení