Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo PALACE

Hraběnka aneb Zámek v Čechách

Jiří Hubač

Režie:
Petr Hruška
Scéna:
Miroslav Král
Kostýmy:
Miroslav Král
Hudba:
Vladimír Strnad
Cena:
450.00 - 699.00 Kč

Píše se rok 1958. Na svůj znárodněný zámek, do rodného městečka se přes soudní zákaz vrací Elizabeth Anna Marie, hraběnka z Lansdorfu a ze Scheinbergu, nyní domácí dělnice Lansdorfová, aby zde oslavila své 70. narozeniny. Je protivná, urputná, nesnesitelná, dojemná, velkorysá, vtipná, ironická i sebeironická, sarkasticky sžíravá, ale především moudrá, noblesní, s nebývalou schopností nadhledu. Při realizaci svého plánu pomáhají bývalí zaměstnanci, v čele s komorníkem Aloisem, a to i navzdory neustálé hrozbě ze strany režimu. Vrcholem inscenace jsou brilantní, vtipné dialogy Hraběnky a komorníka Aloise, v nichž se naplno zaskví sofistikované herectví Elišky Balzerové a Davida Novotného.

Jeden z největších českých dramatiků a scénáristů 20. století, Jiří Hubač, je autorem svérázné filmové komedie o síle lidského charakteru, o velikosti a nezdolnosti Člověka v soukolí Velkých dějin.

 

Hrají Eliška Balzerová, David Novotný, Miroslav Etzler, Martina Holišová, Kateřina Holánová, Michal Novotný / Martin Pechlát, Eva Kodešová, Richard Trsťan, Dušan Sitek, Rudolf Stärz / Karel Vlček, Mirek Sabadin, Václav Liška / Zbigniew Kalina

 

Kompletní program Divadla Palace naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení