Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Nová scéna

Human Locomotion

Režie:
SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský)
Scéna:
Jakub Kopecký
Kostýmy:
Jana Morávková
Hudba:
Petr Kaláb
Choreografie:
Jan Kodet
Cena:
390.00 - 490.00 Kč

Životní příběh slavného fotografa Eadwearda Muybridge

 

Ambiciózní projekt režisérského tandemu SKUTR se zabývá světově známým a pro vývoj fotografie a filmu velmi významným fotografem Eadweardem Muybridgem, který vynalezl chronofotografii, rychlou závěrku, zoopraxiskop....

 

 
 Vhodné pro diváky od 15 let.
 
Když jste v Americe 19. století zastřelili milence své ženy, byla jistá pravděpodobnost, že vás osvobodí. Tak jako fotografa Muybridge...
 
Eadweard
Flora
Major
Sázka
Výstřel
 
Umělec i geniální vynálezce Muybridge pocházel z Anglie, ale proslavil se ve Spojených státech. Díky vynálezu rychlé závěrky rozřešil sázku bohatých obchodníků, zda má kůň ve cvalu v některém okamžiku všechny čtyři nohy ve vzduchu. Muybridge byl posedlý zachycením světla a ovládnutím pojmu času. Podařilo se mu zachytit do té doby nezachytitelné a díky pokusům se záznamem pohybu je možné ho vnímat i jako předchůdce filmu, byť v jeho éře ještě neexistoval celuloidový pás. Byl oddán práci, ale zanedbával svou mladou ženu, která hledala útěchu v nevěře. Milostný trojúhelník skončil tragicky, Muybridge svého soka zastřelil, ale při soudu byl osvobozen pro důvodné zabití.
 
Vizuálně silné obrazy, které mluví tancem a pohybem, sugestivní hudba, light design, scénografické detaily - vyprávíme příběh Eadwearda Muybridge po svém. To je Amerika 19. století přetavená do divadla 21. století. Partnerem inscenace je Národní technické muzeum. 
 
 
 
Pro inscenaci se podařilo získat trojici skvělých herců - Marka Daniela v roli fotografa Muybridge, Zuzanu Stavnou a Jakuba Gottwalda.
 
Všechny projekce v Human Locomotion jsou vytvořeny pouze z originálních fotografií Eadwearda Muybridge. 
 
 

Účinkuje soubor Laterny magiky

 

 

Kompletní program Národního divadla naleznete  zde

Kompletní program Stavovského divadla naleznete  zde

Kompletní program Nové scény naleznete  zde

Kompletní program Státní opery naleznete  zde

 

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení