Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo Hybernia

IAGO vs. OTHELLO

Janek Ledecký

Muzikál:
1
Cena:
390.00 - 790.00 Kč

IAGO
NEJVĚTŠÍ LÁSKA, NEJVĚTŠÍ ZRADA


Muzikál podle Shakespearova Othella.

Geniální klasické milostné drama, moderně zpracované a přenesené hudbou do žhavé současnosti. Vyprávěné tak, jak ho prožívá Shakespearův nejslavnější zloduch. IAGO. Budete ho milovat.

Janek Ledecký a jeden z nejslavnějších světových muzikálových režisérů Američan Robert Johanson přicházejí s nečekaným a velmi atraktivním uchopením klasiky. Othello, Desdemona, Iago a jejich nejbližší se přesouvají ze Ženevy do pevnosti Citadel na Středním východě. Tam, kde se nevěra trestá ukamenováním.

Nepropásněte jedinečnou příležitost vidět tento původní muzikál, který je s velkým úspěchem uváděn od září 2016 v Bratislavě. Do pražského Divadla Hybernia se přesouvá na období od září 2017 do června 2018.

Ve světové muzikálové historii existuje jenom jeden úspěšný pokus o převyprávění Shakespearova Hamleta hudbou. Za projektem Hamlet The Rock Opera stojí právě tato dvojice: český skladatel a textař Janek Ledecký a americký režisér a dramatik Robert Johanson. Hamlet vyrazil na svou vítěznou dráhu v roce 1999 v Praze a kromě USA sbírá trofeje v Evropě i Asii. Počet jeho repríz už se blíží dvěma tisícům. A počet diváků už překročil jeden milion. I to je důvodem, proč Robertovi Johansonovi nedalo tolik práce přesvědčit Janka, aby se společně pustili do muzikálového přepisu dalšího Shakespearova dramatu, které se stalo symbolem lásky zničené ďábelskými intrikami a chorobnou žárlivostí současně.

William Shakespeare napsal drama Othello, mouřenín benátský pro divadlo Globe v roce 1603. Od té doby spatřil Othello světla ramp ve stovkách nastudování a v tisících repríz po celém světě. Dočkal se také šesti slavných filmových přepisů. Jediným zdařilým pokusem interpretovat Othella hudbou byla zatím Verdiho klasická opera z roku 1887.

Autoři:
Hudba, libreto, české texty: Janek Ledecký
Libreto, dramaturgická spolupráce: Robert Johanson
Hudební spolupráce, aranžmá, hudební režie: Michal Kovalčík
Scéna: Martin Černý.

 

Obsazení:
Iago: Janek Ledecký / Petr Vondráček
Othello: Lukáš Adamec / Tomáš Novotný / Peter Strenáčik
Desdemona: Lucie Černíková / Dominika Richterová / Anna Slováčková
Emilia: Dita Hořínková / Alžbeta Staňková
Michael Cassio: Milan Peroutka / Ladislav Korbel
Bahiya: Dasha / Markéta Poulíčková / Monika Sommerová
Roger: Michal Novotný / Pavel Plasche
Senáror Brady: Jaromír Adamec / Bořek Slezáček
Kardinál Lodovico: Oldřich Kříž / Martin Pošta
Boris Petrov: Ladislav Korbel / Patrick Plesinger
Šejk Abdul Así: Zbyněk Fric / Martin Šemík
a další.

 

Kompletní program Divadla Hybernia naleznete zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení