Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo Na Fidlovačce

Jeptišky

Dan Goggin

Překlad:
Miroslav Hanuš
Dramaturgie:
Patrick Fridrichovský
Režie:
Lumír Olšovský
Scéna:
Lucie Loosová
Kostýmy:
Lucie Loosová
Choreografie:
Hana Čičelová
Hudební nastudování:
Linda Finková
Cena:
399.00 - 549.00 Kč

Chcete vědět, co všechno se může stát, když si řádové sestry uvaří k smrti dobrou polévku? Malých sester z Hobokenu bývalo sedmdesát a jedna jeptiška, ale sestra Julie byla vždycky tak trochu podivná kuchařka. A tak není divu, že se dvaapadesát jejích sestřiček odebralo na onen svět. Tedy vlastně prozatím jen do mrazáku, neboť klášterní kasa je po nákupech Matky představené jaksi prázdná. Co dělat? Čekat na zázrak, nebo uspořádat dobročinné představení v pronajatém divadle? Muzikál Jeptišky je totiž něco jako apokatoliptický muzikál, u kterého se chvílemi možná budete až modlit smíchy.

Autor, Dan Goggin, se původně domníval, že napsal muzikálovou komedii, která pobaví přátele a pár platících diváků navíc. Jeptišky však zůstaly na programu divadla Cherry Lane v New Yorku neuvěřitelných 10 let, dosáhly 3672 repríz a staly se druhým nejhranějším offbroadwayským muzikálem v historii.

 

V inscenaci Lumíra Olšovského se vedle oblíbených stálic souboru poprvé objeví herečka Zora Jandová v roli Matky představené, dále hrají Ludmila Molínová, Sandra Pogodová, Barbora Mošnová, Martina Randová.

 

Kompletní program Divadla Na Fidlovačce naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení