Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo v Dlouhé

Kabaret Kainar - Kainar

Jan Borna, Ilona Smejkalová, Miroslav Hanuš, Jaroslav Milfajt a kol.

Dramaturgie:
Ilona Smejkalová
Režie:
Jan Borna, Miroslav Hanuš
Scéna:
a loutky Jaroslav Milfajt
Kostýmy:
Katarína Hollá
Hudba:
Milan Potoček
Cena:
380.00 Kč

Představte si, že vejdete do kostela plného krásných fresek a o jejich autorovi nevíte nic. Nevíte, kdy žil, nevíte, jaké měl problémy, jakou měl politickou příslušnost a jak se na něm doba podepsala. Jen se obdivujete jeho nádherným obrazům.
Právě tak se chceme setkat s Josefem Kainarem. Nechceme zkoumat jeho život v problematické době, chceme jenom strávit večer s tím nejkrásnějším, co po něm zbylo, s jeho texty, básněmi a písněmi. Setkání s nimi by přitom pro diváky nemělo být jen zážitkem literárním, ale také zážitkem jevištních i výtvarných metafor. Hudební stránku budou tvořit Kainarovy původní písně i jím otextované skladby jiných autorů od renesančních přes swingové a jazzové evergreeny až písním Vladimíra Mišíka.
A do tohoto poetického světa proniká okolní brutální realita v podobě první české absurdní hry - Kainarova Ubu se vrací.

Hrají

Michaela Doležalová, Ivana Lokajová, Lenka Veliká, Martin Veliký, Peter Varga, Martin Matejka, Pavel Tesař, Čeněk Koliáš, Jan Meduna - Hrají, zpívají a celkově vystupují
Kateřina Jirčíková, Pavel Lipták, Milan Potoček, Tomáš Makovský - Hudebníci

 

Kompletní repertoár Divadla v Dlouhé naleznete zde

 

 

 

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení