Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Hvězdné léto pod žižkovskou věží

Návštěva na zabití (Hvězdné léto pod žižkovskou věží)

Steven Moffat

Překlad:
Anežka Svobodová
Režie:
Pavel Khek
Scéna:
Michael Syrový
Kostýmy:
Michaela Semotánová
Hudba:
Darek Král
Choreografie:
Martin Šimek
Cena:
499.00 - 1299.00 Kč
Výjimečná hra si žádá výjimečné herecké obsazení.
 
Peter a Debbie jsou typický britský manželský pár středních let. Pracovní zápřah trochu vyprazdňuje jejich vztah, dětmi cloumá puberta a moc si s nimi nerozumějí… A navíc právě u dveří domu překvapivě zazvonila výstřední Američanka Elsa, s níž se seznámili při prázdninové plavbě lodí a rozloučili se s ní neurčitým příslibem, že se ještě někdy musejí vidět.
 
Zaskočení manželé se samozřejmě snaží být dokonalými hostiteli, jenže Debbi udělá tu "chybu", že si Elsino jméno zadá do Googlu. A od té chvíle se snaží o jediné – svého nenadálého hosta co nejrychleji vyprovodit. Vždycky totiž neplatí známé pořekadlo „host do domu, bůh do domu“…
 
Návštěva na zabití je brilantně napsanou komedií, která vedle originální zápletky, skvěle vystavěných situací a jiskřivých dialogů přináší také otázky k zamyšlení: Mají být naše slušnost, úslužnost a ohleduplnost opravdu bezbřehé? Kde je jejich hranice? A čemu v dnešní přemedializované době vlastně můžeme věřit? Pomáhá nám, nebo se v ní spíš ztrácíme?
 
Jejím autorem je vyhledávaný britský scenárista Steven Moffat, mj. autor kultovní tv série Sherlock s Benedictem Cumberbatchem nebo seriálu Doctor Who. Premiéra na londýnské divadelní scéně se stala senzací. Návštěva na zabití předvádí pověstný britský humor v jeho největší kráse.

 

Hrají Taťjana Medvecká, Matouš Ruml, Sabina Laurinová, Marek Pospíchal, Charlotte Steigerwaldová, Nathanael Ruml / Petr Komínek, Jan Řezníček 

 

 

Kompletní program Hvězdného léta pod žižkovskou věží naleznete  zde

 

Kompletní program Divadla Kalich naleznete  zde

 

Kompletní program Komorního divadla Kalich naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení