Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo v Dlouhé

Nebe - peklo

Maria Wojtyszko

Překlad:
Jakub Krofta
Režie:
Jakub Krofta
Scéna:
Jan Štěpánek
Kostýmy:
Jana Preková
Hudba:
Vratislav Šrámek
Cena:
210.00 - 380.00 Kč

Nebe - peklo je hrou o lásce a překážkách, které je třeba překonat, abychom mohli žít naplno. Je to zároveň příběh, který oslavuje ženy, jejich sílu a schopnost postavit se životu a osudu čelem.

Nepřeháním to s tou svojí mateřskou péčí trochu? Normální matky, když umřou, tak se s tím nějak smíří, ne? Bydlí v nebi, opalujou se, odpočívaj… A já? Válčím s Bohem i ďáblem, jenom proto, že se chci vrátit k Táďovi. A on už by si možná beze mě poradil. Vždyť on je tak chytrej a samostatnej. A možná, že Renata vůbec není tak strašná. Nakonec je jedinou osobou, která dohlídne, aby si napsal domácí úkoly.

Hlavní hrdinka příběhu Eva, maminka sedmiletého Tadeáše - milovníkům klubové scény známá jako DJka Raketa - přichází do nebe. Je však přesvědčená, že její čas ještě nenastal a tak se rozhodne za každou cenu se vrátit zpátky na zem k synkovi. Během útěku z onoho světa se potká s čertem, který by chtěl být člověkem, s archandělem, který kdysi byl člověkem, ale také se svým neznámým otcem, ze kterého se stal člověk poloviční.

Příběh trošku smutný, ale i dost vtipný a hlavně plný naděje nám vypráví malý Tadeáš z maminčina šatníku, kam se po jejím odchodu schoval.

Hra Nebe - peklo, kterou uvádíme v české premiéře, získala v Polsku významná ocenění a je považována za jeden z nejlepších dramatických textů pro děti a mládež posledních let.

 

Účinkují

Eva Hacurová Máma
Magdalena Zimová Táďa
Lenka Veliká Teta Renata
Pavel Neškudla Svatý Petr
Michaela Doležalová Anděl, Zavrženec, Hříšnice, Herečka loutkového divadla
Pavel Tesař Sandalfon
Martin Matejka Vosmulka
Martin Veliký Belzebub
Ondřej Rychlý Lucifer
Tomáš Turek Bůh
Magdalena Zimová Matka Boží
Čeněk Koliáš Zavrženec, Hříšník, Herec loutkového divadla
Rostislav Novák st. Děda, Zavrženec, Hříšník
Klára Sedláčková-Oltová Mania

 

Kompletní repertoár Divadla v Dlouhé naleznete zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení