Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo pod Palmovkou

Něco za něco

William Shakespeare

Překlad:
Martin Hilský
Dramaturgie:
Iva Klestilová
Režie:
Jan Klata
Scéna:
Justyna Łagowska
Kostýmy:
Justyna Łagowska
Choreografie:
Maćko Pusak
Cena:
253.00 - 352.00 Kč

Kdo má moc, nemusí být v právu…

Shakespearovu poslední, třináctou komedii mohou diváci znát pod názvy Oko za okoPůjčka za oplátku nebo Veta za vetu. Čtyři sta let stará hra nastoluje zásadní témata lidské existence, morálky, kterou všichni kážou, ale nikdo se jí neřídí, a demonstruje, jak je snadné zneužít moc. Hlavní postavou hry je kníže Vincentio, vládce Vídně, ve které už čtrnáct let i přes přísné zákony bují smilstvo, prostituce a další neřesti. Vincentio určí na čas svým zástupcem šlechtice Angela a v převleku za mnicha pozoruje, jak se tomuto vyhlášenému strážci mravnosti a čistoty podaří nastolit pořádek. Angelo zklame a začne svoji moc zneužívat.

Hru Něco za něco bude režírovat vynikající polský režisér Jan Klata, který pracuje na prestižních německých scénách, režíroval také na příklad v Rakousku, ve Španělsku, v moskevském MCHATu, v Anglii nebo na Islandu. Diváci mohli vidět jeho inscenaci hry H. Ibsena Nepřítel lidu při příležitosti prvního ročníku festivalu Palm OffFestu v Divadle pod Palmovkou. 

 

Hrají Jan Vlasák, Tereza Dočkalová, Jan Teplý ml., Ondřej Veselý, Jan Hušek, Vendula Fialová, Radek Valenta, Ivan Jiřík, Kamila Trnková, Tomáš Dianiška, Martin Hruška a další

 

Představení je vhodné od 15 let.

 

Kompletní program Divadla pod Palmovkou naleznete zde
 

 

 

 

Divadelní novinky a recenze