Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo v Dlouhé

Oblomov

Ivan Alexandrovič Gončarov

Dramaturgie:
Štěpán Otčenášek
Režie:
Hana Burešová
Scéna:
Martin Černý
Kostýmy:
Kateřina Štefková
Hudba:
Jan Vondráček
Cena:
210.00 - 380.00 Kč

V titulní roli Michal Isteník z Městského divadla Brno, kterého jste už u nás mohli vidět v několika pohostinských představeních, naposledy jako Čičikova v režisérčiných Mrtvých duších, za nějž získal Cenu Thálie.

 

Titulní postava Gončarovova románu dala jméno vlastnosti nebo stavu člověka neschopného činu, utíkajícího se do snu. Pojem „oblomovština“ je dnes známý na celém světě a Oblomov se stal hrdinou z galerie nejslavnějších literárních postav, jakými jsou Hamlet, Don Quijote, Don Juan či Švejk. Jestliže v minulosti byla ústřední postava románu hodnocena převážně negativně, dnes už ji tak jednoznačně nevidíme: citlivý a až dětsky upřímný Oblomov odmítá přijmout pravidla uspěchaného světa, založeného na sobectví a přetvářce, a nechce s ním ani zápasit. Svou vědomou nečinností klade horečné lidské aktivitě znepokojivé otázky po jejím smyslu.

Michal Isteník (nar. 1983, abs. JAMU 2008) je členem hereckého souboru Městského divadla Brno, kde k jeho stěžejním rolím patří či patřil např. D´Artagnan* (Tři mušketýři), Andrej (Tři sestry), Šprýmař* (Síla zvyku), Mucha (Muchova epopej), Dante (Měsíční kámen), Blázen* (Mojžíš), Ludvík Grübel* (Všemocný pan Krot), Lancelot Gobbo (Benátský kupec), Čičikov* (Mrtvé duše). Kromě toho je Michal Isteník výraznou postavou brněnského divadla Buranteatr, a to jako herec, autor i režisér (v inscenacích Pan Polštář, Skleněný zvěřinec a Misantrop jste ho mohli vidět i na jevišti Divadla v Dlouhé v rámci Festivalu 13+).

Michal Isteník získal Cenu Alfréda Radoka 2011 v kategorii talent roku a Cenu Thálie 2014 za roli Čičikova v inscenaci Mrtvé duše.

 

Účinkují

Michal Isteník Oblomov
Tomáš Turek Zachar
Jan Meduna Štolc
Jan Vondráček Taranťjev
Veronika Lazorčáková Olga
Eva Hacurová Agafja

 

Kompletní repertoár Divadla v Dlouhé naleznete zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení