Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo Na Jezerce

Paní plukovníková

Bengt Ahlfors

Překlad:
František Fröhlich
Režie:
Vladimír Strnisko
Scéna:
Peter Čanecký
Kostýmy:
Peter Čanecký
Cena:
590.00 Kč

Paní plukovníková je komedie jednoho z nejpopulárnějších skandinávských dramatiků Bengta Ahlforse.
Mezi hlavními hrdiny hry vypukne boj o rodinné dědictví po plukovníkovi Bergerovi. Jejich představy, jak s ním naložit, se různí. Jinak se na to dívá svérázná vdova plná života, jinak to vidí mnohokrát rozvedená dcera, nezaměstnaný syn, který je opilec, či jeho bývalá manželka. Svoji úlohu sehrává i hospodyně u Bergerových. Přestože je Paní plukovníková příběhem plným černého humoru, nechybí v něm životní optimismus, laskavost a především láska, která kvete v každém věku.

”Krásná hra se silným příběhem na hraně komična a životní tragédie. Žánr, typický pro Divadlo Na Jezerce. A typický pro Jiřinu Bohdalovou. Odzbrojujícím způsobem zahraje obrovské neštěstí, aby vás vzápětí dokonale rozesmála. Zaskočí vás autentičností projevu a silou sdělení myšlenky. Prostředky, které používá, jsou přitom svým způsobem jednoduché a neokázalé. Ale zkuste to udělat taky…” říká ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.

Hrají Jiřina Bohdalová, Libuše Švormová/Jana Štěpánková, Valérie Zawadská, Rostislav Novák/Zdeněk Maryška, Simona Stašová/Veronika Jeníková, Alois Švehlík/Jaroslav Satoranský, Zdeněk Hruška.

 

Kompletní program Divadla Na Jezerce naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení