Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Státní opera

Romeo a Julie / Roméo et Juliette

Charles Gounod

Dramaturgie:
Jitka Slavíková
Režie:
Sláva Daubnerová
Scéna:
Juraj Kuchárek
Kostýmy:
Martin Kotúček
Choreografie:
Stanislava Vlčeková
Světelný design:
Daniel Tesař
Sbormistr:
Adolf Melichar
Cena:
450.00 - 1290.00 Kč

Nesmrtelný příběh o milencích z Verony

 

I po 400 letech zní hlasy Romea a Julie, nejslavnějších milenců všech dob, zcela aktuálně a varují před smrtelnými sváry mezi rodinami, etniky, náboženstvími a národy, jež vedou ke zničujícím tragédiím. Opera francouzského skladatele Charlese Gounoda podle ikonické tragédie Williama Shakespeara se od své premiéry v pařížském Théâtre-Lyrique 27. 4. 1867 stala oblíbenou součástí repertoáru všech světových operních divadel.

 

Sólisté Opery Národního divadla a Sbor Státní opery
Orchestr Státní opery
Balet Opery Národního divadla
 
 
Důvodů je několik: nádherné sólové výstupy a čtyři strhující dueta obou hlavních protagonistů, Mercutiova elegantní balada o královně víl Mab, působivé sborové výstupy včetně jímavého žalozpěvu na Mercutiovu a Tybaltovu smrt, barvami hýřící a city překypující atmosféra.
 
Zásluhou Bedřicha Smetany, který byl velkým Gounodovým ctitelem, se k nám Romeo a Julie dostává už dva roky po pařížské premiéře; české uvedení v pražském Novoměstském divadle pod Smetanovou taktovkou 29. 8. 1869 je vůbec první v celé rakouské monarchii. O moderní a netradiční pojetí Gounodovy slavné opery se ve Státní opeře postarala slovenská režisérka Sláva Daubnerová, která v Národním divadle již nastudovala inscenace Janáčkových Výletů páně Broučkových, Šostakovičova Oranga, Ščedrinovy Lolity a Straussovy opery Ariadna na Naxu.
 
Vhodné pro publikum od 12 let.
 

 

Kompletní program Národního divadla naleznete  zde

Kompletní program Stavovského divadla naleznete  zde

Kompletní program Nové scény naleznete  zde

Kompletní program Státní opery naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení