Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo Kalich

Sbohem, zůstávám! (Divadlo Kalich)

Isabelle Mergault

Překlad:
Anežka Svobodová
Režie:
Antonín Procházka
Scéna:
Martin Černý
Kostýmy:
Lucie Loosová
Cena:
199.00 - 599.00 Kč
Hrají: Iva Janžurová, Jana Paulová, Pavel Zedníček, Jaromír Dulava / Antonín Procházka

 

Komediální hit současné Paříže z pera populární francouzské herečky, scénáristky a režisérky Isabelly Mergaultové má v Divadle Kalich českou premiéru. „Sbohem, zůstávám! provází pověst hry, ´po níž šílí celá Paříž´, abych přesně ocitoval francouzské zdroje. Když jsme se na představení přijeli podívat do Théâtre des Variétés, na vlastní oči jsme se přesvědčili, že tento slogan není ani trochu nadnesený,“ říká producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

Autorku hry Isabellu Mergaultovou, ve Francii velmi populární,  může znát i české publikum např. ze seriálu Navarro či z filmů Šok s Alainem Delonem, Prachy v prachu s Danielem Auteuilem nebo Příští léto s Philippem Noiretem. Jako autorka scénáře a režisérka získala prestižní francouzskou filmovou cenu César pro nejlepší snímek za komediální drama Ó, jak jsi krásný.

 

Z recenze Mirky Spáčilové, Mladá fronta DNES:

 „Sbohem, zůstávám, pohrává si Janžurová v jarní komedii. V Divadle Kalich vládne kouzlu francouzského dvojsmyslu… Hra zdejší tvůrce poučí, že i většinová zábava může účinkovat bez doslovných buranských vulgarismů – dokonce líp.“

 

Kompletní program Divadla Kalich naleznete  zde

 

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení