Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo Na Jezerce

Shylock

Mark Leiren-Young

Překlad:
Jitka Sloupová
Režie:
Radek Balaš
Scéna:
Jan Štěpánek
Cena:
390.00 Kč

Kanadská hra mířící proti antisemitismu a přehnané politické korektnosti. Díky současnému dění ve světě každým dnem nabývá na aktuálnosti. Bohužel. A bytostně se nás všech dotýká. Rádi bychom uvedením této hry zdůraznili naše odhodlání bránit svobodu a demokracii.

Před diváky předstoupí s monologem ze Shakespearova Kupce benátského herec Jon v masce proslulého žida Shylocka. Když náhle přejde do civilního projevu, pochopíme, že jsme na bouřlivé besedě s diváky, která následuje po posledním představení této hry na nejmenovaném divadelním festivalu, kde se měla hrát ještě čtrnáct dní. Vedení festivalu ji však po vášnivých antisemitských protestech ze strachu náhle stáhlo z repertoáru a její uvádění předčasně zastavilo. Vzrušující hra s diváky se v určitých momentech stává drsnou obžalobou antisemitismu a absolutizované politické korektnosti, která páchá nedozírné škody nejen v oblasti umění.

Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že ve Vás hra zanechá stejně hluboký dojem, jaký jsme zažili my, když jsme se s textem setkali poprvé.

Překlad hry do českého jazyka byl iniciován Divadlem Na Jezerce.

 

Kompletní program Divadla Na Jezerce naleznete  zdeHraje: Milan Kňažko

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení