Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Hudební divadlo Karlín

Slunce, seno, jahody

Zdeněk Troška, Petr Markov

Režie:
Antonín Procházka
Scéna:
Petr Hloušek
Hudba:
Ondřej Gregor Brzobohatý
Choreografie:
Ivana Hannichová
Hudební nastudování:
Kryštof Marek
Cena:
390.00 - 1290.00 Kč

První český muzikál ze vsi!

Bláznivá letní komedie z jihočeských Hoštic podle filmu Zdeňka Trošky a Petra Markova z roku 1983.

Děj muzikálu, stejně jako filmu, se odehrává v jihočeské vsi Hoštice, do jejíhož JZD přichází na brigádu student vysoké zemědělské školy Šimon Plánička. Ten chce vyzkoušet v praxi svůj experiment na téma „dojivost krav v závislosti na kultuře prostředí“, jinými slovy, chce nechat krávy poslouchat při dojení hudbu. Vedení JZD však nechce o žádném prapodivném pokusu ani slyšet. Šimon tedy zkusí štěstí u faráře Otíka, experiment vyjde a farářova kráva podojí až zázračné množství mléka. Blažena, dcera paní Škopkové, u níž je Šimon ubytován, má za úkol zjistit, jak se věci mají. Všechno zamotá žárlivost Blaženina kluka Vency, který si myslí, že Blažena čeká dítě se Šimonem a ne s ním. A k tomu se ještě po vesnici roznese, že Šimon je synem předsedy krajské zemědělské správy. O zápletky, které přinášejí spoustu komických a zábavných situací tedy není nouze.
 
Hudbu, texty písní i muzikálové libreto vytvořil Ondřej G. Brzobohatý, pro nějž jde o druhý autorský muzikál uváděný v Hudebním divadle Karlín. To se rozhodlo uvést premiéru této letní muzikálové komedie v poněkud netradičním čase a to v červnu 2022!
 
Účinkují Roman Tomeš / Martin Písařík, Jan Kopečný / Filip Hořejš, Kateřina Pechová / Felicita Prokešová, Anna Vopletalová / Kristýna Daňhelová, Pavel Kikinčuk / Martin Sobotka, Iva Pazderková / Adéla Gondíková, Radka Coufalová / Jaroslava Kretschmerová, Nikola Ďuricová / Ivana Korolová, Bronislav Kotiš / Denny Ratajský, Václav Vydra / Richard Genzer, Ivo Hrbáč / Martin Holec, Pavla Břínková / Světlana Nálepková, Helena Dytrtová / Hana Seidlová, Petra Slaninová / Jana Žlebková, Jan Moulis / Tobiáš Freja, Barbora Fialová 

 

Kompletní program Hudebního divadla Karlín naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení