Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo Komedie

Tak tiše až

Režie:
Petr Boháč a Miřenka Čechová
Scéna:
Lucia Škandíková
Kostýmy:
Lucia Škandíková
Hudba:
Slavomír Hořínka
Cena:
350.00 Kč

Intimní komorní opera o ženě, která se rozhodla, že veřejně vypoví vše, co se jí stalo ve chvíli, kdy se z dítěte proměňovala v dívku.

 

 
Dětství by mělo být nedotknutelné. Plné imaginace, čistoty, lásky a hravosti. Někdy však dojde k události, která navždy poznamená život dítěte. 
 
„Sněží. / Už léta nesněžilo. / Být vločkou… / a nebýt, / nemít tělo.“ Toto jsou první slova libreta Jany Šrámkové. S mrazivou přesností vystihují pocity dětí a dospívajících, kteří si prošli různou formou traumatu. Snaha zbavit se tělesnosti je signifikantní. Co se děje v hlavě hrdinky, než předstoupí před soudce a ukáže na pachatele? Nezačne se topit ve víru vlastních vzpomínek? Dokáže pochopit samu sebe skrze své dětské já? Dokáže odpustit sobě i jiným?
 
Tak tiše až je již druhou spoluprací tanečního a divadelního souboru Spitfire Company s Orchestrem Berg zabývajícím se soudobou hudbou. K projektu byla přizvána mezzosopranistka Markéta Cukrová, která je pro svou neobyčejnou všestrannost a cit pro styl vyhledávanou interpretkou hudby od středověku po 21. století.
 
OCENĚNÍ
Divadelní kritici ocenili hudbu SLAVOMÍRA HOŘÍNKY nominací na Cenu divadelní kritiky (časopis Svět a divadlo) za HUDBU ROKU 2022 v inscenaci Tak tiše až.
 
Projekt je podpořen z finančních mechanismů EHP a Norska 2014-2021. Projekt dále podpořilo Ministerstvo kultury ČR, Hl. město Praha, Státní fond kultury ČR, Praha 1, Partnerství OSA.
Hl. město Praha podpořilo projekty Spitfire Company v roce 2022 - 2023 víceletým grantem v částce 1 700 000 Kč ročně.
 
Představení je titulkováno do angličtiny.
 
Inscenace je vhodná pro diváky od 15 let. 
 
 
OBSAZENÍ
ŽENA MARKÉTA CUKROVÁ
DÍVKA SARAH ALON /  TEREZA ŠLOSÁRKOVÁ
MUŽ MARTIN DVOŘÁK
KŮŇ MARTIN TALAGA

 

Kompletní program Divadla ABC naleznete  zde

Kompletní program Divadla Rokoko naleznete  zde

Kompletní program Divadla Komedie naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení