Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo Na Jezerce

Takový žertík

Jean Dell, Gérard Sibleyras

Režie:
Lukáš Hlavica
Cena:
450.00 Kč

O tom, že o rozchodech se nemá žertovat, vás přesvědčí hra francouzských autorů Jeana Della a Gérarda Sibleyrase – Un petit jeu sans conséquence – doslova „Malá hra bez následků“ (překlad Matylda a Michal Lázňovští), která se ve Francii stala událostí roku 2003. Její premiérová inscenace získala v Paříži devět nominací na prestižní divadelní cenu MOLIERE – a hra získala cenu za nejlepší francouzsky psanou hru roku.

A o čem že se na Jezerce „žertuje“? Claire a Bruno spolu žijí už 12 let na hromádce a jsou považováni za ideální pár. Jenže stačí takový žertík a všechno je jinak… Najednou je tu dávná minulost, události z mládí, vzpomínky z prázdnin, do toho všeho se prodává starý rodinný dům a všechno se, téměř jako u Čechova, zdá mizet v nenávratnu…

Tato dobře napsaná komedie neusiluje pouze o to za každou cenu jenom „lechtat bránici“, je také obrazem současné doby a jejích velice konkrétních lidských starostí a radostí. Divadelní společnost Jana Hrušínského tuto hru v režii Lukáše Hlavici uvádí v české premiéře.

 

Hrají Miluše Šplechtová, Jan Hrušínský, Jaromíra Mílová, Zdeněk Hruška, František Staněk.

 

Kompletní program Divadla Na Jezerce naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení