Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Hudební divadlo Karlín

The Addams Family

Překlad:
Adam Novák
Režie:
Antonín Procházka
Scéna:
Daniel Dvořák
Kostýmy:
Sylva Hanáková
Hudba:
Andrew Lippa
Hudební nastudování:
Kryštof Marek
Cena:
390.00 - 590.00 Kč
Nádherně hrůzostrašná muzikálová komedie se vrací!
 
 
THE ADDAMS FAMILY je rodinný typ muzikálu, se skvělou hudbou a inteligentním humorem, plným satirické nadsázky. Od premiéry v Hudebním divadle Karlín, na podzim 2014, se do května 2017 odehrálo bezmála 120 repríz této ukrutné zábavy. A nyní se vrací v plné síle zpět!
 
Postavy rodiny Addamsovy se zrodily v hlavě Charlese Addamse již v roce 1938. Následujících padesát let, až do své smrti, kreslil Charles Addams bizarní postavičky do komiksů pro časopis The New Yorker. Addamsova rodinka je satirickým protikladem typické americké rodiny, která si libuje v černém až strašidelném humoru, a nechápe, že jim zbytek světa nerozumí a dokonce je považuje za podivíny a často se jich i bojí.
 
Rostoucí popularita komiksu v The New Yorker inspirovala další umělce k využití těchto svérázných postaviček. V roce 1960 vzniká hraný televizní seriál, kde poprvé jednotliví členové rodiny dostávají svá jména, která si uchovávají až dodnes. Seriál o šedesáti čtyřech epizodách se vysílal v letech 1964 až 1966. O deset let později následuje kreslený seriál, vysílaný 1973 až 1975. V roce 1991 a 1993 jsou natočeny dva celovečerní filmy, ´proložené´ dalším kresleným seriálem v roce 1992.
 
Následovala celá řada dalších kreslených i hraných filmů, až producenti využili celosvětové obliby postaviček rodiny Addamsových a vytvořili divadelní muzikál. Libreto napsali Marshall Brickman a Rick Elice, hudbu složil a původní texty napsal Andrew Lippa. Muzikál měl, po prvotním uvedení v Chicagu, oficiální premiéru divadle Lunt-Fontanne na Broadwayi 8. dubna 2010, kde měl do 31. prosince 2011 celkem 35 previews a 722 repríz. Už v září toho roku se současně rozjelo prvním vystoupením v New Orleans turné po USA. To objíždí Ameriku dodnes!
 
Z dalších uvedení jmenujme: Sao Paulo a Rio de Janeiro - Brazilie, Norrkӧping - Švédsko, Sydney - Austrálie, Buenos Aires - Argentina, Lima - Peru, Tampere - Finsko.
 
Původní obsazení na Broadwayi bylo skutečně hvězdné: Nathan Lane, známý především jako Max Bialystock z Producentů (tuto komedii jsme také uváděli) a Bebe Neuwirth, původní Velma Kelly z muzikálu Chicago (tento muzikál rovněž viděli diváci Hudebního divadla Karlín).
 
Osoby a obsazení:
Gomez Addams:
Jaromír Dulava, Jiří Korn
 
Morticia Addams:
Lucie Bílá
 
Strýček Fester:
Václav Kopta, Martin Sobotka
 
Babička Addams:
Pavla Břínková, Hana Seidlová
 
Lurch:
Lukáš Kumpricht, Miroslav Urbánek
 
Wednesday Addams:
Veronika Fialová, Ines Ben Ahmed 
 
Pugsley Addams:
Jan Moulis 
 
Alice Beineke:
Barbora Munzarová, Iva Pazderková
 
Lucas Beineke:
Filip Antonio, Tomáš Löbl
 
Mal Beineke:
Bronislav Kotiš, Martin Zahálka

 

Kompletní program Hudebního divadla Karlín naleznete  zde

 

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení