Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo Metro

TOLIK HLAV

Cena:
360.00 Kč

Sérii divadelních představení odstartovala premiéra hry TOLIK HLAV rockového zpěváka Kamila Střihavky. Nedávno své fanoušky překvapil originálním počinem – rozhodl se totiž zrealizovat další ze svých nápadů a debutuje jako autor divadelní hry a současně její režisér. V.I.P. návštěvníci spolu sfanoušky a milovníky divadla se sešli 26. dubna v prostorách pražské Baráčnické rychty, aby zhlédli premiéru hry a podpořili svou účastí nový zajímavý umělecký projekt.

Kamil Střihavka rockový zpěvák, představitel titulní role v legendární rockové opeře Jesus Christ Superstar, frontman rockových seskupení Leaders!, B.S.P. či Supergroup – více ho asi netřeba představovat. A co říká autor hry nyní po úspěšné premiéře? „Jsem velice potěšen, kolik lidí na premiéru mé hry, ale i na 1 reprízu, která se konala následujícího dne, přišlo. Jsem nadšen z ohlasů, příznivé kritiky a těšíme se na věci příští…,“ říká Kamil Střihavka. On i celý divadelní a produkční tým podle jeho slov očekává, že hra se bude líbit i mnoha dalším návštěvníkům. Alespoň ti, co 26. dubna dorazili do Baráčnické rychty, reagovali na konci představení mohutným potleskem ve stoje a opakovaným vyvoláváním autora i herců při závěrečné děkovačce.

A na co by měl Kamil Střihavka tyto návštěvníky nalákat? „Velice stručně vyjádřeno, jde o téma přátelství a zrady, v kontextu přelomu 70. a 80. let, v tehdejším Československu. Rád bych dal přivonět k této době nejen současné mladé generaci očima jejich vrstevníků, ale i všem, kteří mají tato léta ještě v paměti,“ říká autor.

Nabídku zúčastnit se tohoto divadelního projektu přijaly herecké hvězdy Zdena Hadrbolcová, Kristýna Leichtová, Jan Dolanský a Jan Zadražil, doplněné překvapivým složením epizodních postav a jemně propracovanou hudební dramaturgií.

Domovskou scénou pro hru TOLIK HLAV se stala Baráčnická rychta (Tržiště 23/555, Praha 1 – Malá Strana), která dokresluje svou historií image této doby. Na divadelní hře se dále podílejí: Darina Korandová (asistent režie), Ivana Slámová (dramaturgie), Petr Pelíšek (produkce), Milan David (scénografie, výprava), Jana Částková (světelný design), Michal Hons (zvuk, zvuková úprava).

 

Kompletní program Divadla Metro naleznete zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení