Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo Broadway

Tři mušketýři

Lou Fanánek Hagen a Libor Vaculík

Režie:
Libor Vaculík
Scéna:
Marek Hollý
Kostýmy:
Roman Šolc
Hudba:
Michal David, Bryan Adams
Texty písní:
Lou Fanánek Hagen
Choreografie:
Libor Vaculík
Muzikál:
1
Cena:
299.00 - 799.00 Kč

Jeden z nejznámějších románů vůbec – slavní Tři mušketýři Alexandera Dumase se stal podkladem pro multivizuální představení, které nese všechny prvky moderního divadla. Netradiční používání projekcí, které se promítají přímo na účinkující, přes 200 kostýmů, mobilní scéna plná překvapení, kombinace Černého divadla a Laterny Magiky – to jsou všechno atributy, které zcela určitě přilákají náročného diváka. Ten tak bude přítomen nevšednímu uměleckému zážitku.

Autor hudby Michal David a Bryan Adams, textař a scénárista Lou Fanánek Hagen i scénárista, režisér a choreograf Libor Vaculík jsou renomovaní autoři, kteří spolu s hvězdami česko-slovenského showbusinessu jsou zárukou kvality i komerčního úspěchu v dobrém slova smyslu.

 

OSOBY A OBSAZENÍ

d’Artagnan - Alan Bastien, Tomáš Beroun, Zbyněk Fric
Athos - Petr Kolář, Josef Vojtek, Marian Vojtko
Aramis - Juraj Bernáth, Jaromír Holub
Porthos - Jiří Helekal, Stanislav Hložek
Mylady - Sylva Schneiderová, Alžbeta Bartošová
Královna Anna - Linda Finková, Radka Fišarová
Constance - Zdenka Trvalcová, Markéta Procházková
Richelieu - Bohouš Josef, Tomáš Trapl, Marian Vojtko
Rochefort - Martin Pošta, Ladislav Spilka
Buckingham - Dušan Kollár, Alan Bastien
Král Ludvík XIII. - Jiří Březík, Lešek Semelka
Planchet - Juraj Bernáth, Jakub Wehrenberg
Bonacieux - Zdeněk Dušek, Ivan Vykočil, Jakub Wehrenberg

 

Romantický příběh o přátelství, lásce, ale také o intrikách a nenávisti se odehrává v první polovině 17. stol, kdy vládl Francii Ludvík XIII. Ten se však více než o stát zajímal o organizování plesů, honů a jiných světských radovánek. Vládu nad státem držel tedy pevně v rukou kardinál Richelieu – člověk vzdělaný, inteligentní, zrozený pro politické machinace.

Nad Francií visela hrozba války s Anglií. Ve snaze zkompromitovat královnu Annu povolá Richelieu falešným dopisem anglického lorda – vévodu z Buckinghamu do Paříže. Zde má být překvapen v náručí Anny, a ta má být usvědčena z vlastizrady. Lordovi Buckhinghamovi se díky důmyslnému přestrojení podaří navštívit královnu. Jako zástavu lásky mu Anna předá přívěsky, které dostala od svého manžela Ludvíka. Rozzlobený Richelieu degraduje šéfa policie Rocheforta. Vymyslí lest. Přemluví krále, aby na počest Anny uspořádal ples, na který si královna musí vzít přívěsky. Zoufalá královna prosí o pomoc svoji důvěrnici Constance.

Do vysoké politické hry vstupuje náhodně mladý Gaskoněc – d’Artagnan. Miluje Constance, rád by se stal mušketýrem. Je tedy připraven splnit pro svou lásku i pro královnu nemožné. Za doprovodu svých přátel Athose, Porthose a Aramise cestuje do Anglie. Úkol je jasný – přivést co nejrychleji zpět přívěsky pro královnu. Ty musí včas ozdobit její plesovou toaletu.

Richelieu pověří Milady, aby na cestě do Anglie předhonila mušketýry a zmocnila se tak přívěsků. Milady využije všech svých ženských prostředků, vláká lorda Buckinghama do pasti – vžene ho do náručí smrti. I Constance umírá její rukou. Milady je však odhalena a ve spravedlivém soudu, kterému předsedá její bývalý manžel – Athos, popravena.

D’Artagnan vrací královně Anně přívěsky. V náhodném souboji zabíjí Rocheforta a Richelieu mu nabízí právě po něm uvolněné místo šéfa policie.D’Artagnan však odmítá. Chce sloužit ve službách krále, chce se stát mušketýrem. Královna plní přání svého manžela – přichází na ples ozdobena přívěsky. Slavnostně předává dˇArtagnanovi mušketýrský stejnokroj a plní mu tak jeho přání – stát se mušketýrem.

 

Kompletní program Divadla Broadway naleznete zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení