Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo ABC

V+W Revue

Jiří Janků, Petr Svojtka

Dramaturgie:
Jiří Janků
Režie:
Petr Svojtka
Scéna:
Jaroslav Milfajt
Kostýmy:
Kateřina Hájková
Hudba:
Jaroslav Ježek, Jiří Janouch
Choreografie:
Martin Pacek
Cena:
100.00 - 350.00 Kč

Hudební revue, která připomene slavnou éru Osvobozeného divadla a jeho dva legendární protagonisty Jiřího Voskovce a Jana Wericha.

 

V roce 2015 uplyne 110 let od narození dvou velikánů českého divadla, klaunů, kteří se zapsali do srdcí mnoha diváckých generací, Jana Wericha a Jiřího Voskovce. Protože dnešní Městská divadla pražská sídlí ve stejných prostorách jako někdejší Osvobozené divadlo, tedy v sále domu U Nováků, chtěli bychom toto výročí připomenout. Rozhodli jsme se připravit hudební komedii, ve které se pokusíme zmapovat předválečnou spolupráci této legendární dvojice.
Inscenace by měla vzdát hold jejich nespoutané hravosti, přiblížit dnešním divákům principy a kořeny jejich tvorby a také vyvrátit některé zažité představy o tom, jak Osvobozené divadlo fungovalo. To vše se odehraje formou revue, tedy žánru, který byl dvojici V+W tolik vlastní. Těšit se můžete na specifický inteligentní humor, řadu písní Jaroslava Ježka ve zcela nových aranžích a chybět nebudou ani taneční výstupy, které ke každé revui neodmyslitelně patří. Inscenaci nastuduje pro Divadlo ABC režisér Petr Svojtka.

 

Hrají Vasil Fridrich, Veronika Gajerová, Roman Říčař, Lucie Pernetová, Radim Kalvoda, Zbigniew Kalina, Hanuš Bor, Veronika Janků, Pavel Juřica ad. & živá kapela

 

Kompletní program Divadla ABC naleznete  zde

Kompletní program Divadla Rokoko naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení