Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

***Vánoční programy 2018***

Vánoční koncert ve Staré Praze (Klementinum)

Klementinum, Praha 1, Mariánské nám.

Cena:
600.00 - 800.00 Kč

Kompletní program koncertu: Na koncertě vystoupí Dvořák Symphony Orchestra Prague v komorním obsazení s cembalem a sólovými houslemi. G. Bizet – Overture from the Opera „Carmen“ A. Corelli – Christmas Pastorale A. Dvořák – Largo from "New World" J. F. Wade – Adeste Fideles B. Smetana – Moldau J. L. Pierpont – Jingle Bells A. Vivaldi – Four Seasons (Spring, Summer, Autumn, Winter).

 

Délka koncertu je cca 65 minut bez přestávky.

 

DVOŘÁK SYMPHONY ORCHESTRA PRAGUE vznikl v 60. letech minulého století z iniciativy řady špičkových hudebníků, především pak dirigenta Vladimíra Válka, jako zejména studiový orchestr, který nahrával v rozhlase, televizi a na zvukové nosiče množství skladeb českého i světového repertoáru ve vynikající kvalitě.

Po přibližně patnáctiletém odmlčení tohoto tělesa jsme byli vybídnuti, abychom navázali s novou, mladou generací na činnost tohoto tělesa a pokusili se udržet vysokou laťku v interpretační úrovni i v zajímavé dramaturgii. Členové tělesa jsou přední hráči renomovaných pražských orchestrů (Česká filharmonie, FOK, SOČR, PKO, PKF, Národní divadlo atd). Podobně, jako naši předchůdci, se orientujeme také na skladby komornějšího obsazení s určitým volným zaměřením na českou skladatelskou školu s využitím orchestru spíše v oblasti koncertní nežli v nahrávací. Orchestr úspěšně vystoupil ve většině evropských států, v USA, Číně a Jižní Koreji.

V současné době pořádáme koncerty také v Obecním domě a Zrcadlové kapli Klementina, kde vystupujeme rovněž v komorním obsazení.

V roce 2016 budeme hrát mimo jiné na charitativním plese společnosti Central Group, kde veškeré vstupné půjde na podporu Nadačního fondu pro zdraví dětí a také budeme pořádat ve Smetanově síni Obecního domu humanitární koncerty ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Motole a spolkem HAIMA CZ..

Uměleckým vedoucím souboru je Jaroslav Vodňanský, profesor dirigování na pražské konzervatoři a dlouholetý šéf Jihočeské komorní filharmonie v Českých Budějovicích. Dirigoval ve většině evropských států a dále pak v USA, Japonsku, Mongolsku, Číně a Jižní Koreji. Má řadu rozhlasových, televizních a gramofonových nahrávek a pořádá mezinárodní dirigentské kurzy.

 

 

 

 

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení