Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Museum Kampa Praha

WERICH

Daniela Sodomová

Dramaturgie:
Jana Slouková
Režie:
Adéla Laštovková Stodolová
Scéna:
Marek Cpin
Kostýmy:
Marek Cpin
Hudba:
Petr Zeman
Choreografie:
Linda Rančáková
Cena:
890.00 - 2990.00 Kč
Herec, komik, klaun, spisovatel, glosátor, národní umělec, rybář, manžel, otec, dědeček a kamarád.
 
Jan Werich si moc nepotrpěl na oslavy výročí, a tak jsme rádi, že naši divadelní hru Werich uvádíme i letos v roce, ve kterém žádné výročí nemá. Kdybychom ji na nějaké výročí napasovat přeci jen chtěli, tak bychom se museli vrátit do roku 2020, ve kterém uběhlo přesně 75 let od stěhování Jana Wericha do Werichovy vily. Ptáte se, proč vzniklo představení právě o něm?
 
Zakladatelka Musea Kampa Meda Mládková byla přítelkyní Jiřího Voskovce a několik let bojovala o záchranu vily. V roce 2015 se jí podařilo ve veřejné soutěži získat Werichovu vilu do pronájmu a vznikla zde stálá expozice Voskovce a Wericha. Díky tomuto počinu jsme považovali představení o dalším významném obyvateli Kampy za logické pokračování našeho snažení na Letní scéně Musea Kampa.
 
Jan Werich byl spolu s Jiřím Voskovcem zakladatel Osvobozeného divadla, které patřilo mezi špičku divadelní avantgardy mezi světovými válkami. Spolu s Jaroslavem Ježkem vytvořili mnoho slavných melodií, které si zpíváme dodnes. Jejich divadelní hry měly nejdříve význam satirického píchnutí do “špatné demokracie”. Později jejich hry získaly i protifašistický ráz. I když se cesty Jiřího Voskovce a Jana Wericha rozešly, jejich srdce zůstala spolu. Jiří žil v daleké Americe a Jan Werich zůstal na Kampě s manželkou Zdenkou, dcerou Janou a vnučkou Fančou až do své smrti v roce 1980. Jen pár měsíců po něm odešel i Jiří Voskovec. Naše generace zná Jana Wericha především z mnoha citátů kolujících po sociálních sítích a vánočních pohádek. Je na čase si rozšířit obzory o této pozoruhodné osobě.
 
Omlouváme se, pane Werichu, ale našli jsme v roce 2020 ještě jedno výročí. Je to přesně 40 let od Vašeho úmrtí. Ale nemějte strach, až budeme hru Werich v roce 2023 znovu uvádět, tak nás žádné Vaše výročí již nepotká.
 
Milí diváci, doufáme, že Vás naše představení pobaví,
protože, když… „je to blbý, bude se to líbit.” – Jan Werich
 
 
Pro umocnění zážitku z divadelního  máme připravené i VIP vstupenky (cenová kategorie 2990 Kč) s příjemným posezením u stolečku, občerstvením a sklenkou sektu.
 
 
Hrají Vojtěch Kotek / Jan Nedbal, Václav Kopta / Jan Vápeník, Daniel Šváb / Jan Vlas, Matouš Ruml / Pavel Neškudla, Berenika Kohoutová / Pavla Beretová, Vanda Chaloupková / Tereza Marečková 
 

Kompletní program Letní scény Musea Kampa naleznete zde

 

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení