Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Stavovské divadlo

Bílá Voda

Kateřina Tučková

Dramaturgie:
Daniel Majling
Režie:
Michal Vajdička
Scéna:
Pavol Andraško
Kostýmy:
Katarína Hollá
Hudba:
Michal Novinski
Choreografie:
Laco Cmorej
Cena:
250.00 Kč
Bílá Voda – vesnice v horách, kam po léta proudily zástupy věřících vyprosit si pomoc u zázračné sošky Panny Marie. Dnes sem přijíždí frustrovaná a nešťastná Lena Lagnerová, aby utekla před svou minulostí. Ujme se jí několik svérázných řádových sester, v čele s řeholnicí Evaristou. Lena, probírající se zaprášenými písemnostmi kláštera, brzy zjišťuje, že démoni obcházející minulost místních jeptišek nezmizeli a jsou součástí i jejího vlastního osudu. Nejtěžší bitvu totiž musí svést člověk na vlastním poli… Nejnovější román spisovatelky Kateřiny Tučkové, jejíž kniha Žítkovské bohyně patří k nejúspěšnějším českým knihám současnosti, vypráví o zatím nepříliš tematizovaném úseku českých dějin, historii ženských řeholních řádů za komunistické totality a místu žen v katolické církvi.
 
Říká se, že jsme nejateističtějším národem na světě, dokonce jen asi třetina obyvatel našeho státu se přiznává k nějakému vyznání. Jedno procento Čechů tvoří dokonce „uvědomělí ateisté odmítající existenci Boha, o němž něco vědí“. A – ano, nedostatek víry v Boha nám často nahrazuje spíš víra v různé ideje. Ostatně, kolik lidí by ani dnes nemělo problém udělat rázný konec s institucí, která je zodpovědná za inkvizici, křížové výpravy a náboženské války? Jsou ale bojovníci proti Evaristě fanatiky, kteří dostali příležitost realizovat své sadistické sklony, anebo to dělají v dobré víře, že ze světa udělají lepší, bezpečnější, svobodnější a šťastnější místo?
 
Slovenský dramatik Daniel Majling říká, že každá ideologie zkrátka hovoří jazykem, který si sama vytvořila – a tomu chce přizpůsobit i svoji divadelní adaptaci. 
 
 
Hrají Jana Pidrmanová, Veronika Lazorčáková, Berenika Anna Mikeschová, Kateřina Winterová, Magdaléna Borová, Vladimír Javorský, František Němec, Saša Rašilov, Martin Dejdar, Pavel Neškudla, Ondřej Malý, Vladislav Beneš, Šimon Krupa

 

 

Kompletní program Národního divadla naleznete  zde

Kompletní program Stavovského divadla naleznete  zde

Kompletní program Nové scény naleznete  zde

Kompletní program Státní opery naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení