Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Hvězdné léto pod žižkovskou věží

Božská Sarah (Hvězdné léto pod žižkovskou věží)

John Murell

Překlad:
Alice Nellis
Režie:
Alice Nellis
Scéna:
Matěj Cibulka
Kostýmy:
Kateřina Štefková
Hudba:
Jan Ponocný
Cena:
499.00 - 1199.00 Kč
Dvacet let si četla Iva Janžurová tuhle hru a zažovala své síly, kdy se do ní pustit. Asi je to netrpělivé, toužené, ale i obávané rozhodování mnoha hereček, jak a kdy vyprostit z nádherného scenáře J. Murrella svoji kreaci, svoji představu o Sarah Bernardtové, výjimečné, světově proslulé herečce. V rozmarném dialogu ze závěru hry říkají si ona - Sarah Bernhardtová - a Oscar Wilde: “Myslíte, že lidé, kteří budou žít po nás - vlastně už žijí - že ti lidé nové doby pochopí, co jsme byli zač, v co jsme doufali, co jsme chtěli dokázat? Že pochopí to naše radostné sobectví, radostnou nevědomost?”
 
Chceme se o to pokusit spolu s vámi, diváky, v představení Divadla Kalich Božská Sarah, které režíruje Alice Nellis, jen krátký čas poté, co s velkým úspěchem společně s Ivou Janžurovou inscenovala ve Stavovském divadle Audienci u královny. Budete se bavit, budete se spolu se Sarah cítit spalováni sluncem v její rezidenci na ostrově u Bretaňského pobřeží, cestovat s ní jejím vlastním vlakem pětkrát křížem krážem Severní i Jižní Amerikou a sledovat statečnou cestu ženy ověnčené světovou slávou, ale i ženy sčítajícící nezdary a rány, které takový velký osud přináší.
 
Sarah ve spolupráci se svým Pittuem - asistentem, sekretářem, sluhou a kdovícoještě v jedné osobě (alternovat tuto roli budou Kryštov Hádek a Igor Orozovič) píše své memoáry. “Najala jsem si vás, abyste mi pomáhal,” opakuje Sarah nemotornému, ale oddanému asistentovi a mučí ho i zbožňuje! A úkoly, kterými ho energicky zasypává a které se jeví být často nad jeho síly, jsou zdrojem komediálnosti celého večera.

 

Kompletní program Hvězdného léta pod žižkovskou věží naleznete  zde

Kompletní program Divadla Kalich naleznete  zde

Kompletní program Komorního divadla Kalich naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení