Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo Kalich

Božská Sarah

John Murrell

Překlad:
Alice Nellis
Režie:
Alice Nellis
Scéna:
Matěj Cibulka
Kostýmy:
Kateřina Štefková
Hudba:
Jan Ponocný
Cena:
399.00 - 1399.00 Kč

Dvacet let si četla Iva Janžurová tuhle hru a zažovala své síly, kdy se do ní pustit. Asi je to netrpělivé, toužené, ale i obávané rozhodování mnoha hereček, jak a kdy vyprostit z nádherného scenáře J. Murrella svoji kreaci, svoji představu o Sarah Bernardtové, výjimečné, světově proslulé herečce. V rozmarném dialogu ze závěru hry říkají si ona - Sarah Bernhardtová - a Oscar Wilde: “Myslíte, že lidé, kteří budou žít po nás - vlastně už žijí - že ti lidé nové doby pochopí, co jsme byli zač, v co jsme doufali, co jsme chtěli dokázat? Že pochopí to naše radostné sobectví, radostnou nevědomost?”

Chceme se o to pokusit spolu s vámi, diváky, v představení Divadla Kalich Božská Sarah, které režíruje Alice Nellis, jen krátký čas poté, co s velkým úspěchem společně s Ivou Janžurovou inscenovala ve Stavovském divadle Audienci u královny. Budete se bavit, budete se spolu se Sarah cítit spalováni sluncem v její rezidenci na ostrově u Bretaňského pobřeží, cestovat s ní jejím vlastním vlakem pětkrát křížem krážem Severní i Jižní Amerikou a sledovat statečnou cestu ženy ověnčené světovou slávou, ale i ženy sčítajícící nezdary a rány, které takový velký osud přináší.

Sarah ve spolupráci se svým Pittuem - asistentem, sekretářem, sluhou a kdovícoještě v jedné osobě (alternovat tuto roli budou Kryštov Hádek a Igor Orozovič) píše své memoáry. “Najala jsem si vás, abyste mi pomáhal,” opakuje Sarah nemotornému, ale oddanému asistentovi a mučí ho i zbožňuje! A úkoly, kterými ho energicky zasypává a které se jeví být často nad jeho síly, jsou zdrojem komediálnosti celého večera.

 

VIP kategorie: sklenka sektu, program k inscenaci a VIP salonek

 

Kompletní program Divadla Kalich naleznete  zde

Kompletní program Komorního divadla Kalich naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení