Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Národní divadlo

Hamlet

William Shakespeare

Překlad:
Martin Hilský
Dramaturgie:
Jana Slouková
Režie:
SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský)
Scéna:
Jakub Kopecký
Kostýmy:
Simona Rybáková
Hudba:
Petr Kaláb
Choreografie:
Jan Kodet
Světelný design:
Karel Šimek
Cena:
250.00 - 290.00 Kč

„Volá mě můj osud.“ Nesmrtelná Shakespearova tragédie o nespravedlnosti světa, tíze velikosti úkolu a o malosti člověka. Přízračná cesta hledání smyslu a významu, drama prolínání minulosti s budoucností a také příběh o rozpadu státu, společnosti a hodnotového systému.

Nehostinná severská krajina, vzdouvající se moře a pulzující neklid země i duší. Na hranicích obchází cizí armáda, na trůn usedá nový král a okolím zmítají nepokoje. Objevují se skrytá tajemství, neblahá znamení a zjevuje se mrtvý vladař, který pověří svého syna těžkým úkolem, pomstít krutou vraždu. Co je zde pravda? Co skutečnost? Jak pošpiní člověka touha po moci? A jak cesta za odplatou? Má smysl v tomhle světě milovat? Má smysl jednat? A má smysl být? Hamlet jako tragédie o hranicích šílenství, úzkosti a křehkosti. Drama lidské duše, jaká byla, je a bude. Slavná hra o odvaze postavit se zlu a o tom, jak těžké je vzít na sebe odpovědnost ve světě, který selhal.
 
Proslulé Shakespearovo dílo se vrací po téměř pětadvaceti letech na jeviště Národního divadla. Hamlet bude vždy odrazem své současné doby. Díky všem otázkám, které tvůrcům i divákům klade, se tak stává zrcadlem našeho prožívání, smýšlení a neklidu. Zůstává příběhem o přelomu věků a konci starého světa. O společenských změnách a deziluzi. A také o tom, jak těžké je být připraven. 
 
 
Hrají Pavel Neškudla, Igor Orozovič, Taťjana Medvecká, Csongor Kassai, Ondřej Pavelka, Filip Březina, Berenika Anna Mikeschová, Petr Vančura, Marie Poulová, Denisa Barešová, David Prachař, Marek Daniel, Jan Bidlas, Jakub Gottwald

 

 

Kompletní program Národního divadla naleznete  zde

Kompletní program Stavovského divadla naleznete  zde

Kompletní program Nové scény naleznete  zde

Kompletní program Státní opery naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení