Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Letní shakespearovské slavnosti

Hamlet (SK) (Pražský hrad)

William Shakespeare

Překlad:
Ľubomír Feldek, Martin Hilský
Režie:
Pavel Khek
Scéna:
Pavol Andraško
Kostýmy:
Alexandra Grusková
Hudba:
Róbert Mankovecký
Choreografie:
Ján Ševčík
Cena:
450.00 - 1290.00 Kč
PRAŽSKÁ PREMIÉRA LETNÍCH SHAKESPEAROVSKÝCH SLAVNOSTÍ 2023
 
Hra je uváděna ve slovenštině.
 
Hamletův příběh se odvíjí vždy stejně, a přesto jinak. Každý, kdo k jednomu ze Shakespearových nejslavnějších textů přistupuje, v něm zanechá něco ze sebe samého. Na začátku Hamleta stvořil Shakespeare otázku a do ticha za koncem jeho osobní tragédie na nás čeká ještě víc otázek než na začátku. Otázky zrcadlí další otázky, a tak hra nemůže nikdy skončit. Jak odporovat zlu? Být, či nebýt? Co dělat? Jak to dělat? Má vůbec smysl něco dělat?
 
Hamlet je fascinující hra svou strukturou – je to opravdu da Vinciho kód, kde všechno se vším souvisí. Spojuje se v ní politická tragédie s rodinnou, jedno ovlivňuje druhé. Tragédie myšlenek a činů. Mladý dánský princ se vrací ze studií na pohřeb svého otce. Místo na trůně a po boku královny (jeho matky) už patří jeho strýci. Kdo je Hamlet? Přecitlivělý a rozmazlený syn, hloubavý intelektuál, nebo nesmiřitelný mstitel? Náš Hamlet je hledačem pravdy v dnešní rozervané a pokřivené době. Ukazuje se, že odhalení křivdy a usvědčení není to nejtěžší, nejtěžší je při tom neztratit sám sebe.
 
Příběh o šílenství v šílené době, která nám velmi připomíná dobu, ve které žijeme i my. Kde leží hranice lidského svědomí, odvaha postavit se zlu a síla vzít nápravu do vlastních rukou? Je možné zachovat si uprostřed špíny čistý štít? A může při tom přežít láska? Hra o tom, zda je víc žít, než pouze být…
 
Ľuboš Kostelný (Hamlet) získal ocenění slovenských divadelníků DOSKY v kategorii nejlepší mužský herecký výkon sezony 2021/2022.
 
 
O B S A Z E N Í 
HAMLET
Ľuboš Kostelný
CLAUDIUS
Marek Majeský
GERTRUDA
Tereza Kostková / Henrieta Mičkovicová
POLONIUS
Alexander Bárta
OFÉLIE
Barbora Palčíková
LAERTES
Adam Jančina
HORATIO
Tomáš Vravník
ROSENCRANTZ, HROBAŘ, HEREC
Norman Šáro
GUILDENSTERN, HROBAŘ, HEREC
Martin Kochan
OSRIK
Jaroslav Kysel
 

Kompletní program Letních shakespearovských slavností naleznete  zde

 

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení