Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo pod Palmovkou

Laskavé bohyně

Jonathan Littell

Překlad:
Michala Marková
Dramaturgie:
Ladislav Stýblo
Režie:
Michal Lang
Scéna:
Jan Dušek
Kostýmy:
Tomáš Kypta
Cena:
253.00 - 352.00 Kč

Maximilien Aue nikdy neexistoval. Druhá světová válka ano.
Historická fikce na půdorysu antického dramatu.
Světově proslulý román poprvé na českém jevišti.


Rozsáhlý román amerického autora Jonathana Littella vyšel poprvé v roce 2006 a okamžitě se stal velkou literární událostí. Fiktivní paměti Maximiliena Aueho zachycují s nebývalou otevřeností, přesností a historickou věrností osudy jednoho mladého, dobře zajištěného, vzdělaného a víceméně „slušného esesáka“, který se stal masovým vrahem. Silný a dramatický příběh plný nadšení, oddanosti, ukrývané sexuální touhy, přátelství, ale i chladné a syrové racionality, citové vyprahlosti či nejrůznějších vnitřních běsů odhaluje s děsivou názorností obrovské nebezpečí číhající za určitých okolností na kteréhokoliv člověka. Oněmi laskavými bohyněmi z názvu jsou totiž míněny lítice, které v řecké mytologii pronásledují provinilce…
Román Jonathana Littella je právem považován za jedno ze stěžejních děl současné světové literatury.

Česká premiéra: 26. února 2016
Délka představení: 2:50 hod. 

Ohlasy z Facebooku:
"Laskavé Bohyně....další překrásné představení...děkuji moc za super zážitek a skvělé obsazení:):):)" (Lea René, 27. 2. 2016)

"Zvláštní, jak moc jsou Laskavé bohyně aktuální. Racionalizace zla, jeho omlouvání pofidérními argumenty... Pro mě byl nejzajímavější Maximilien Aue v podání Jana Teplého a pak velitel, kterého hrál Ondřej Veselý. A třetí hlavní roli měla v mých očích scéna. Působivá hra se světlem především. Děkuji." (Marie Tethalová, 27. 2. 2016)

"Četl jsem knižní předlohu, kterou považuji za jedno z největších děl moderní literatury a nevěřil jsem, že by toto dílo mohlo jít zinscenovat. Po vaší generálce jsem však zjistil, že opak je pravdou. Pro mě bezkonkurenčně nejlepší divadelní představení na kterém jsem byl a troufám si říci, že to překonalo i knihu. Moc děkuji za skvělý zážitek a přeji hodně štěstí." (Jiří Valenta, 25. 2. 2016)

"Dnes jsem byla na generálce ,opravdu silný zážitek a dlouho člověku trvá než vše dozní,výborný zážitek.Děkuji." (Jaroslava Klauzová, 25. 2. 2016)

"Bylo to skvělé! Děkujeme." (Barbora Hasalová, 27. 2. 2016)
 

Hrají Jan Teplý ml., Ondřej Volejník, Ondřej Veselý, Stanislav Šárský, Tereza Dočkalová, Magdalena Wronková, Zuzana Slavíková, Zdeněk Kupka, Martin Hruška, Ivan Jiřík, Tomáš Dianiška, Milan Němec, Sebastián Kuhn

 

Kompletní program Divadla pod Palmovkou naleznete zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení