Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Stavovské divadlo

Mnoho povyku pro nic (Stavovské divadlo)

William Shakespeare

Překlad:
Jiří Josek
Dramaturgie:
Ilona Smejkalová
Režie:
Daniela Špinar
Scéna:
Lucia Škandíková
Kostýmy:
Linda Boráros
Světelný design:
Karel Šimek
Cena:
250.00 - 590.00 Kč
Konečně zase komedie ve Stavovském divadle!
Tentokrát ovšem od klasika.
 
Velká hra o pomluvě, milostném zápolení, ironickém měření sil a ostrých slovních přestřelkách patří mezi Shakespearovy nejzábavnější, nejjiskřivější a také „nejzamilovanější“ hry.
 
 
Mnoho povyku pro nic patří mezi nejzábavnější a nejuváděnější divadelní texty. Jistě, Shakespearova komedie by vlastně mohla být „jen“ obyčejnou hrou o lásce a intrikách – tedy vyprávěním o dívce Héře, kterou její nápadník Claudio zavrhne pro zlou pomluvu – kdyby ovšem současně nevyprávěla i nesmírně vtipný příběh sbližování druhého páru, Beatricie a Benedika, i groteskní pasáže popletených „strážců zákona“. 
 
Beatricie nevěří mužům, Benedik se nechce nikdy ženit. Promyšlená intrika jejich přátel samozřejmě spouští kolotoč zdánlivých nedorozumění, jež nemohou vést k ničemu jinému než k závěrečné šťastné svatbě… Mnoho povyku pro nic  (v originále Much Ado About Nothing) provokuje mnohé divadelníky nejen svým názvem a příběhem, ale také hořkým podtónem závěrečného všeobecného svatebního veselí. Aktuální vývoj partnerských vztahů nabízí dnes navíc možnost vykládat postavy Beatricie a Benedika jako prapředky dnešní generace singles. Ale jsou jimi skutečně?
 
 
UPOZORNĚNÍ: V představení zazní výstřely a jsou použity kouřové efekty.
Vhodné pro publikum od 12 let.
 
 
Hrají Saša Rašilov / Šimon Krupa, Igor Orozovič, Matyáš Řezníček, Robert Mikluš, David Matásek, Jan Bidlas, Filip Rajmont, Radúz Mácha, Jindřiška Dudziaková, Lucie Polišenská, Alena Štréblová, Lucie Brychtová 
 
 
 

Kompletní program Stavovského divadla naleznete  zde

Kompletní program Národního divadla naleznete  zde

Kompletní program Nové scény naleznete  zde

Kompletní program Státní opery naleznete  zde

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení