Přihlášení do systému
 
 

Nemáte účet ? Registrujte se

Zapomenuté hesloSeznam divadel

Divadlo Rokoko

Yerma

Simon Stone podle Federica Garcíi Lorcy

Překlad:
Viktor Janiš
Dramaturgie:
Jana Slouková
Režie:
Marián Amsler
Scéna:
Eva Jiřikovská
Kostýmy:
Eva Jiřikovská
Hudba:
Ivan Acher
Cena:
300.00 - 350.00 Kč

Mistrovské dílo Federica Garcíi Lorcy zasazené do současnosti. Divadelní triumf mnoha evropských jevišť v české premiéře, s Ninou Horákovou v titulní roli. 

 

Yerma je úspěšná novinářka, která miluje svou práci v redakci, píše blog pro mnoho followerů, nedávno jí bylo třiatřicet, prožívá pohodový vztah se skvělým přítelem a konečně s ním může oslavit první večer v novém bytě. Při té příležitosti také poprvé vysloví nahlas, že by „možná bylo fajn založit rodinu“. Jejího partnera to překvapí, ale není proti a rozhodnou se společně nechat věcem volný průběh. Tato prostá situace ale začne nečekaným způsobem ovlivňovat idylický svět Yermy i ji samotnou - a v jiskřivé konverzační hře ze života současných třicátníků se začnou objevovat temné tóny. Australský dramatik Simon Stone se při psaní této tragikomedie inspiroval slavnou hrou Pláňka od Federica Garcíi Lorcy, ze španělské vesnice  však děj posunul do současné evropské metropole a sleduje tak s nebývalou věrností mezilidské vztahy v dnešním dynamickém světě. 
 
OCENĚNÍ
Divadelní kritici ocenili herecký výkon NINY HORÁKOVÉ nominací na Cenu divadelní kritiky (časopis Svět a divadlo) za ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON ROKU 2022 v inscenaci Yerma.
 
UPOZORNĚNÍ PRO DIVÁKY
Vzhledem k tomu, že inscenace obsahuje explicitní vulgarismy, nedoporučujeme ji divákům do 18 let.
 
 
Hrají Nina Horáková, Viktor Dvořák, Tomáš Havlínek / Aleš Bílík, Eva Salzmannová, Petra Tenorová, Renáta Matějíčková 

 

Kompletní program Divadla ABC naleznete  zde

Kompletní program Divadla Rokoko naleznete  zde

Kompletní program Divadla Komedie naleznete  zde

 

 

Divadelní novinky a recenze


Podobná představení